Цієї зими до опікового центру Луцької міської клінічної лікарні потрапило 14 волинян зі складною стадією обмороження. Двом з них ампутували кінцівки, - повідомляє ВОДТРК.
Як розповів лікар-хірург Віктор Николішин, найбільше піддаються обмороженню відкриті частини тіла: вушні раковини,обличчя. Судинки, які під шкірою звужуються, якщо шкіру розтерти – відбувається травмування. Тому, ніколи не треба проводити розтирання, – радить лікар. Особливо не можна використовувати для зігрівання спиртне, його не можна вживати внутрішньо і для розтирання тіла, – додав він.
В алкогольному сп’янінні людина може не відчувати холоду від 6 до 12 годин. Одна з ознак переохолодження – тремтіння організму: так мозок надсилає м’язам сигнал, щоб вони стискалися і виділяли енергію для зігріву. У випадку обмороження найкраще опустити замерзлі кінцівки у воду кімнатної температури з її підігрівом до 40 градусів. Інколи люди розтирають снігом, це також не потрібно, бо так можна пошкодити шкіру, в результаті чого не виключене її інфікування.
Лікарі застерігають: нехтування правил безпеки, надмірне споживання алкоголю та невчасне звернення за допомогою призводять до непоправної шкоди здоров’ю. Збільшується ризик постраждати від переохолодження і через перевтому, тісний і вологий одяг, взуття, куріння. Якщо шкіра побіліла чи посиніла, з’явилися пухирі – чимшвидше потрібно звернутися до медичного закладу.
Коментарі
коментарів немає