Сьогодні на Волині перебуває делегація Лодзького воєводства Республіки Польща на чолі із воєводою Йолантою Хелмінською та віце-маршалком Доротою Риль. Голова облдержадміністрації Борис Клімчук, його заступник Олександр Курилюк та керівники деяких департаментів та управлінь ОДА, в рамках візиту іноземних гостей зустрілись для обговорення подальшої співпраці. Метою візиту гостей з-за Буга стало обговорення розвитку міжрегіонального співробітництва між Волинською областю і Лодзьким воєводством, - повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Борис Клімчук повідомив, що відповідно до Угоди між Волинською обласною державною адміністрацією, Волинською обласною радою України та Лодзьким Воєводою і Маршалком Лодзького воєводства Республіки Польща, укладеної 26 серпня 2010 року, спільно з партнерами Лодзького воєводства систематично проводяться зустрічі представників органів влади, територіальних громад та неурядових організацій.
«Перспективні напрямки співпраці між нашими регіонами відбуваються в економічній сфері, у галузі екології та охорони довкілля, з питань підтримки експортної діяльності підприємств, розвитку екологічного сільського господарства та переробки сільськогосподарської продукції. Питання енергетики та відновлювальних джерел опрацьовувались у ході Економічного Форуму «Лодзьке» та Міжнародного Конгресу Біоекономіки, що відбулися в Лодзі у листопаді минулого року», - сказав голова облдержадміністрації.
Розвивається співпраця також у гуманітарній сфері, успішно реалізується співробітництво в галузі науки і культури, практикується широкий обмін студентами, учнями.
Хорошу співпрацю має волинська молодь з харцерами Лодзького воєводства, початок якої було покладено ще у 1998 році. За цей час зроблено багато корисних справ: упорядкування військових захоронень, збереження пам'яті предків. Окрім того, у селі Костюхнівка Маневицького району діє Центр українсько-польського Діалогу, що було побудовано у 2011 році.
У свою чергу, Йоланта Хелмінська відмітила відкритість та щирість волинян, що стало передумовою тісної співпраці. «П’ять років тому, коли я прийшла працювати на посаду воєводи, вирішила налагодити та продовжити й до того тісну спіпрацю з Волинню. Нам завжди цікавими є освітні проекти та сфери охорони навколишнього природного середовища та життєдіяльності людей».
Вона повідомила, що 10 лодзьких шкіл підписали угоди з волинськими навчальними закладами щодо обміну освітніми програмами, а учні мають змогу переймати досвід. Пані воєвода сподівається, що харцерські молодіжні табори на Волині будуть діяти не лише у серпні, а й у червні та липні.
Окремо вона підкреслила, що зміни в українському законодавстві щодо можливості продажу землі промислового призначення іноземцям дадуть змогу залучити потенційних інвесторів.
На завершення Борис Клімчук відзначив важливість іноземних програм, що дають змогу залучати кошти Європейського Союзу в розвиток інфраструктури Волині. Окрему роль він тут відводить Польщі. «Те, що робить Брюсель через Польщу – дуже серйозно для нас. Зараз на всіх рівнях ми жваво обговорюємо тему спорудження другого мосту на міжнародному переході «Устилуг-Зосін». На розбудову Устилуга в минулому році ми отримали 6 млн євро. Подібні роботи проводяться нашими сусідами. Тому будівництво другого мосту через Західний Буг не за горами. Ми будемо планувати нашу роботу, а через МЗС апелювати до ЄС та Польщі допомогти у його спорудженні», - резюмував він.
Коментарі
коментарів немає