Працівники УМВС України у Волинській області постійно проводять заходи щодо запобігання і протидії корупції. Усього протягом 2012 року складено 24 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень та викрито 22 злочини з ознаками кримінальної корупції, - повідомляє СЗГ УМВС України у Волинській області.

У 2012 році до суду направлено 24 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. За результатами їх судового розгляду до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 21 особу: 5 місцевих депутатів, 8 посадових осіб органів місцевого самоврядування (із них 6 – четвертої категорії), 1 посадова особа інших органів державної влади, 3 посадові особи юридичних осіб публічного права та 4 фізичні особи. Загальна сума штрафів, накладених на корупціонерів, склала 18 тис. 870 грн.

Відповідно до ст. 22 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” звільнено з роботи 9 осіб, яких визнано винними у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, у тому числі – двох майстрів лісу, двох головних бухгалтерів, трьох працівників УЖКГ і двох викладачів. 

За результатами вжитих заходів викрито 22 злочини з ознаками кримінальної корупції. До відповідальності за вчинення цих злочинів притягнуто двох депутатів місцевого рівня, голову сільської ради, начальника відділу земельних ресурсів, адвоката та помічника судді. 

За розкрадання бюджетних коштів до відповідальності притягнуто двох депутатів місцевого рівня: обласної ради, який створив фіктивне підприємство та заволодів грошовими коштами, виділеними на реалізацію державної програми щодо створення нових робочих місць у вугледобувних регіонах, та депутата міської ради, який вчинив розтрату коштів місцевого бюджету. Узагальнена сума розтрачених бюджетних коштів становить понад 6,8 млн грн. 

Найпоширенішим явищем досі є зловживання у сфері земельних відносин. За звітний період виявлено 13 таких злочинів. Працівниками УБОЗ УМВС України у Волинській області викрито злочинну схему набуття права власності на земельні ділянки за підробленими рішеннями сільської ради, яку розробив сільський голова. За зниження орендної плати за землю притягується до відповідальності начальник відділу земельних ресурсів однієї з міських рад. 

За результатами боротьби з корупцією у судовій гілці влади припинено діяльність групи осіб, члени якої за участю адвоката, помічника судді районного суду та начальника відділу землеустрою розробили злочинну схему з набуття права власності на земельні ділянки на території м. Луцьк. 

Загалом установлено незаконні оборудки із земельними ресурсами площею понад три гектари, сума матеріальних збитків склала 634,7 тис. грн, з яких відшкодовано 943,1 тис. грн., у тому числі накладено арешт на землю 466 тис. грн.