У Луцькій міській раді відбулась розширена нарада під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Курилюка з розгляду питань "Про координацію роботи із захисту прав дітей", "Про координацію роботи соціальних служб", - інформує інтернет-видання "Під прицілом".

На засідання запросили понад 60 людей: директори шкіл, працівники соціальних служб, лікарі, правоохоронці.

За словами заступника голови Волинської ОДА Олександра Курилюка, уже 2 роки  питання забезпечення прав дитини поставлено в пріоритетні для держави.

Курилюк розповів, що це питання знаходиться на особистому контролі  в Президента України Віктора Януковича  Він також додав, що постійно проводяться  загальноукраїнські  наради.

Зі слів заступника голови Волинської ОДА,  в попередні роки не було системної роботи щодо забезпечення прав дитини. Однак на сьогодні  пророблена  досить велика робота, адже передбачено і державне фінансування. Також узгоджена  координація  роботи  усіх служб - вчителів, лікарів, правоохоронців з метою  забезпечити підтримку з боку держави тим, хто потребує цієї  допомоги – дітям-інвалідам, дітям сиротам.

Також Курилюк додав, що найближчим часом  «школи-інтернати  для дитини відійдуть в минуле». Натомість мають з'явитися гуртожитки для дітей-сиріт. 

Курилюк наголосив і на тому, що запорука успішної роботи по забезпеченню прав дитини – це злагоджена робота соціальних працівників та директорів шкіл та вчителів.

«Кожен директор школи  має знати історію сім'ї кожного учня, який навчається в його школі. Ми повинні бачити кожну сім'ю. В нас має бути облік сімей – чи вона благополучна чи ні! Ми маємо взяти під контроль кожну сім'ю, і тим більше дитину, яка там росте», - резюмував Курилюк.

Курилюк нарікає, що великим мінусом є те,  що у Луцьку підростає 222 дитини-сироти.  З них за 2012 рік 33 дитини передані під опіку, 5 усиновлено, 2 дитини пішло в інтернат.

Загалом 28 дітей з міста Луцька зараз перебувають в інтернаті. Також існують і прийомні сім'ї, в яких виховується 9 дітей. Минулого року було створено ще 1 прийомну сім'ю, де батьки взяли 3 дитини.

Курилюк відзначив, що загалом на конкурс  по створенню прийомної сім'ї подали заявки 4 сім'ї. Однак, відібрали лише одну.

 «Це тонка робота, тут треба бути психологом, щоб підвести людину до того, щоб створити цю сім'ю, а не зробити так, щоб сім'я думала  про матеріальний зиск»,  - наголосив Курилюк.