На території області правоохоронці проводять профілактичні заходи, пов’язані з відвідуванням помешкань громадян, а відтак у кожну домівку обов’язково завітають правоохоронці, - повідомляє СЗГ УМВС України у Волинській області.

У рамках всеукраїнської операції «Візит» дільничні інспектори міліції на закріплених за ними ділянках вручають мешканцям пам’ятки «Як не стати жертвою злочину» та візитівки із контактною інформацією дільничного інспектора, який обслуговує адміністративну дільницю. 

Відрекомендувавшись та назвавши свою посаду, вони цікавляться, хто мешкає в квартирі чи будинку, де працює або навчається, чи був хтось раніше засуджений. Звісно, запитують також, чи не турбує хтось мешканців своєю антисоціальною поведінкою, яких слід вжити заходів, аби не допустити того чи іншого правопорушення. Таким чином громадяни у свою чергу підказують правоохоронцям, із ким слід провести невідкладну профілактичну бесіду. 

Під час обходу громадяни можуть також звернутися до працівників міліції із заявою чи будь-яким іншим повідомленням. При необхідності правоохоронці роз’яснюють ті чи інші положення чинного законодавства, а також ознайомлять із рекомендаціями щодо попередження крадіжок із помешкань, автотранспорту, порядку зберігання наявної вогнепальної зброї тощо. Також правоохоронці попереджають мешканців про те, що останнім часом дають про себе знати телефонні аферисти, інтернетні шахраї, і як потрібно діяти, коли злочин уже скоєно.

На думку начальника УМВС України у Волинській області Олександра Терещука, така форма комунікації з населенням допоможе налагодити тісну взаємодію, а відтак буде своєрідною профілактичною роботою.

– Основними завданнями дільничних інспекторів є знання адміністративної дільниці, яку вони обслуговують, мешканців, які проживають на території, забезпечення конституційних прав і свобод громадян, проведення профілактичної роботи, недопущення злочинів, а також їх розкриття, – зауважив Олександр Дмитрович. – Дільничний інспектор – це, без перебільшення, начальник міліції на території обслуговування. А тому безпосередній контакт із людьми – головне, кожен дільничний повинен вникати у проблеми і потреби громадян.

У той же час правоохоронці застерігають людей: будьте пильними та обачними, не впускайте до свого помешкання сторонніх осіб, навіть якщо вони назвалися соціальними чи медичними працівниками або працівниками різних благодійних фондів, ветеранських організацій. Пам`ятайте: злодії можуть завітати під будь-яким приводом. Якщо ж ви все ж таки потрапили у неприємну ситуацію, не забувайте: міліція готова прийти вам на допомогу у будь-який час дня і ночі.