Луцьку відбулась презентація проекту «Створення умов для нового якісного рівня діяльності ОСН у м. Луцьку». Про це повідомляє інтернет видання «Під прицілом».
Тож, якщо віднедавна про методи впливу на ЖЕКи лучани могли хіба що тільки чути, то тепер їхні права активно захищатимуть органи самоорганізації населення – ОСНи. Актуальність створення ОСНів є очевидною, адже до сьогодні контроль якості надання житлово-комунальних послуг в нашому місті практично не здійснювався. Попри справність мешканців в оплаті за обслуговування будинків, належний рівень обслуговування залишався бажати кращого.
«У Луцьку мало хто з пересічних жителів знає, що таке ОСН, у той час, як цей орган, створений у формі юридичної особи, має широке коло повноважень. До прикладу, ОСН може контролювати благоустрій та якість надання різного роду послуг, перевіряти виконання органами місцевого самоврядування своїх постанов та рішень. Я вірю в те, що розвиваючи діяльність ОСНів, ми не тільки сприятимемо відстоюванню інтересів громади, а й підвищимо розуміння жителями нашого міста того,що ми маємо повне право діяти, причому діяти на законних засадах, коли наші інтереси відверто ігноруються», - зазначила керівник проекту Ірина Гайдучик.
Однією з важливих і регульованих законом функцій ОСН є контроль за якістю обслуговування будинків ЖЕКами. Крім того органи самоорганізації населення мають ще багато важливих функцій, які ними не використовуються. До низки власних повноважень ОСНів входять і організація допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сімям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям , а також самотнім громадянам, дітям сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Зобов'язуються ОСНи також сприяти правоохоронним органам у забезпеченні ними громадського порядку.
ОСНи в однаковій мірі потрібні як громадськості, так, власне, і місцевій владі. Одним з основних і найбільш актуальних факторів взаємодії ОСНів з владою є подолання недовіри до неї населення. Громадськість в свою чергу отримує із цієї співпраці право здійснювати контроль за діяльністю законодавчих органів та інших постачальників різноманітних послуг, а також змогу дійти до влади зі своїми потребами та спробувати їх вирішити.
Тож, вже навіть через те, що проект покликаний захищати інтереси і права громадськості, він має право на існування. Тепер головне, щоб повноваження ОСНів почали втілюватися в життя, а не просто залишилися задекларованими на папері.
Коментарі
коментарів немає