Вибуху газу в багатоквартирному будинку по вулиці Декабристів у Луцьку вдалось запобігти завдяки шестикласнику, який вчасно повідомив про інцидент. Натомість його матір зачинилась у кухні і погрожувала підірвати будинок газом. Про це повідомили в прес-центрі ПАТ «Волиньгаз»

Як з’ясувалось згодом, мешканка квартири 50 по вулиці Декабристів, 31 в неадекватному стані, зачинившись у кухні, заявляла, що відкриє всі конфорки на газовій плиті і підірве помешкання. Дванадцятирічний син жінки не розгубився і викликав правоохоронців. На місце надзвичайної події прибули оперативна група міськвідділу міліції та аварійна бригада «Волиньгазу». До кухні, де зачинилась жінка, рятувальники потрапили виламавши двері. Жінку заспокоїли та взяли пояснення з інших членів сім’ї: сина та матері зловмисниці. Хоча причиною такої агресивної поведінки стала сімейна сварка, проте наслідки могли б відчути навіть мешканців сусідніх будинків. Адже газ має велику руйнівну силу і вибухова хвиля може пошкодити й сусідні споруди. Поки правоохоронці та психологи встановлюють мотиви, сім'я газом користуватись не зможе - газовики його перекрили. Після висновків слідства буде визначено, чи взагалі постачати газ до цього помешкання, аби не повторити ситуацію.

Загалом, правила газопостачання забороняють допускати до користування газовими приладами дітей, нетверезих та недієздатних осіб. До цього списку також відносяться люди, які не пройшли інструктаж із безпечного користування газом у місцевому газовому господарстві. Проте, як і в даному випадку, серед звичайних абонентів бувають психічно неврівноважені та агресивні люди, запальний характер яких відомий родичам, сусідам, працівникам ЖЕКу чи ОСББ. Саме від цих людей залежить безпека і життя не лише самих зловмисників, а й їх родин та сусідів. Самі ж сусіди повинні слідкувати, щоб ЖЕК або ОСББ направляв кожного нового мешканця будинку на інструктаж у місцеве газове господарство. За недієздатною особою чи людиною глибоко похилого віку має наглядати опікун. В протилежному випадку для цього помешкання необхідно шукати інше джерело енергії, але не газ. Лише тоді можна не переживати, що неадекватний сусід, старенька бабуся чи дідусь, ненароком чи зі злим умислом не підірве квартиру, під’їзд чи весь будинок. За 2012 рік у різних регіонах України через недбале ставлення до працюючих газових приладів загинуло майже 90 чоловік і ще понад 260 українців отримали травми або інші проблеми зі здоров’ям. Більшість випадків можна було б попередити, якби кожен мешканець усвідомив, що принцип «моя хата скраю», не працює в багатоквартирних будинках. Важливо розуміти що господар кожної квартири несе персональну відповідальність за тих, хто проживає в його помешканні.