У Волинській обласній раді відбулася презентація Національного проекту «Енергія природи»-«Енергія біомаси»,  - інформує інетрнет-видання «Під прицілом».

За словами координаторів проекту, представників Державного підприємства «ГрінЕнерго», проект передбачає вирощення на території нашого краю енергетичних рослин, зокрема верби, її спалювання та направлення кінцевого продукту в тепломережі міста.

Передставники «ГрінЕнерго» пояснили, що Полісся  - благодатний край для втілення проекту, адже земля в цьому районі наділена такими властивостями, яких немає в інших регіонах.

Таким чином, ініціатори проекту "поклали око" на землі Любомльського, Камінь-Каширського, Старовижівського, Любешівського районів, де болотиста місцевість та мішані види землі від піску до чорнозему та торфовищ. Тож за словами представників компанії, краще там замість ведення сільського господарства вирощувати вербу.

На реалізацію проекту на Волині  потрібно 1 мільярд 200 мільйонів гривень.  Координатори проекту запевняють, що з обласного бюджету не потрібно буде виділяти жодної копійки, адже всі кошти – це приватні інвестиції. Тож фактично на волинь прийдуть приватні інвестори, які візьмуться масово засаджувати землі північної Волині лозою. Разом з тим, представники державного підприємства забули зауважити, що вирощування енергетичної лози дуже негативно впливає на родючість грунтів.

Експерт-еколог, представник одного з місцевих ВИШів розповіла, що у Польщі вже приступали до реалізації подібного проекту, однак після проведення досліджень вони встановили, що склад поживних речовин щороку падає на 1 бонітет. Зокрема родючість грунтів знижується через перевиснаження. Тож за словами науковця, аби відновити в грунті необхідну кількість поживних речовин, або так званого гумусу, доведеться на кілька років відмовитись від їх використання. Тож фактично землі будуть пустувати доти, доки на ній не почне рости хоча б дикоросла трава. 

З огляду на комерційну складову, адже така лоза має високий рівень енерговіддачі, що дозволяє економити на інших ресурсах, стає зрозумілим, що такий бізнес, принесе хороші прибутки. Більше того, заручившись підтримкою місцевої влади, їм вдасться розгорнути на Волині майштабне виробництво енергетичної лози. Тож поки, в очах чиновників крутяться семизначні нулі - інвестори вже придивляються собі території для висадки перших пагонів, що стане причиною масового виснаження чи не найродючіших на Поліссі грунтів.