Сьогодні у Господарському суді Волинської області розглядалась справа стосовно купівлі  приватними структурами військового містечка, що у селі Лище. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Таким чином, ПП «Нік-Сервіс», яке ще в 2008 році уклало з регіональним відділенням фонду держмайна договір купівлі-продажу військового містечка, що у селі Лище Волинської області, і наразі відмовляється платити за нього повну вартість. Підприємство мотивує це тим, що містечко розграбували на стільки, що на сьогодні вже немає за що платити повну вартість.

Територія військового містечка, з десятками зведених на ній будівель, була оцінена представниками держмайна у 7 мільйонів гривень. ПП «Нік-сервіс», яке зголосилося придбати даний об’єкт, згідно з договором повинно було оплатити повну його вартість протягом 30 днів.

Однак, термін минув, а кошти так ніхто і не заплатив. Покупці  мотивували несплату  економічною кризою та банківськими недоопрацюваннями. Регіональне управління фонду держмайна пішло їм на зустріч і призначило розстрочку платежу, графіку якої ПП «Нік-Сервіс» знову ж таки не дотрималося.

Зрештою, до РПФДУ надійшла інформація, що рахунки приватного підприємства, обнулені. Тож, представники держоргану негайно звернулися до суду аби розірвати договір купівлі-продажу та продати об’єкт іншому покупцеві.

 У Волинському господарському суді рішення про розірвання договору підтримали. Апеляція залишила рішення першої інстанції в силі. Але, ПП «Нік- Сервіс» звернулося до суду з зустрічним позовом, за яким вимагали зниження вартості об’єкту, мовляв, держструктура не подбала про його охорону, тож майно розікрали.

Таким чином, замість семи мільйонів гривень, вони пропонували власну ціну – два мільйони, яку вони вже й оплатили.

Суд зустрічну заяву ПП «Нік-Сервіс» задовільнив. Цю ухвалу представник фонду держмайна прокоментував так: «Рішення, яке ми сьогодні почули є дуже цікавим. Об'єктивно, я як юрист державного органу не можу не врахувати явні порушення нотаріального та процесуального права. Стороною не надано належних доказів, судом не надано належної оцінки цих доказів, як і власне, належним чином необґрунтованою є остаточна ухвала. Однак маємо те, що маємо. Регіональне відділення фонду держмайна подаватиме апеляційну скаргу на це рішення».

Слід зауважити, що представник приватного підприємства під час судового засідання вів себе зухвало і некоректно по відношенню до присутніх працівників ЗМІ та до представника фонду держмайна. Помітною також була і його завчасна впевненість у перемозі.

Таким чином, державний орган в лиці господарського суду, виступив проти іншого державного органу – держмайна, аби збагатити приватне підприємство і залишити державу «в мінусі».