Волинська обласна рада під час чергової сесії прийняла рішення про надання низки мисливських угідь в користування 11 підприємствам. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Зокрема за надання мисливських угідь вцілому проголосувало 42 депутати обласної ради. Таким чином обласна влада надала в користування мисливські угіддя терміном на 25 років державному підприємству "Мисливське господарство "Звірівське" 8591 га; громадській організації "Мисливсько–рибальський клуб "Стохід–Козацький" площею 4863 га; приватному підприємству "Садівська Дача" 4295 га; малому приватному підприємству "Вероніка" 9505 га; товариству з обмеженою відповідальністю "ВЕСТА М" площею 3536 га; товариству з обмеженою відповідальністю "ВУЛФ-К" площею 13217 га; товариству з обмеженою відповідальністю "ДОФ Арбо" площею 3066 га; товариству з обмеженою відповідальністю "Ішів" площею 14253 га; товариству з обмеженою відповідальністю "Майдан Мисливський" площею 8318 га; товариству з обмеженою відповідальністю "Павлівське мисливське господарство" площею 7021 га; товариству з обмеженою відповідальністю "Станово" площею 10895 га.

За словами «нашоукраїнця» Сергія Слабенка, результати голосування за рішення Про припинення права користування на частині мисливських угідь деяких користувачів області та Про надання мисливських угідь у користування майже ідентичні. Зокрема вони свідчать про те, що до «біло-блакитної» більшості приєднались і окремі  «бютівці», які вже не впершу у подібних питаннях голосують так, як вигідно Партії Регіонів і Борису Клімчуку.

Ми спробували з’ясувати які ж підприємства отримали лісомисливські угіддя в користування. Тож виявилось, що окрім низки фірм, які займаються мисливством, відловлюванням тварин та торгівлею кормами, а й лісопильством. Зокрема основною діяльністю підприємства ТзОВ "ДОФ Арбо" є стругальне виробництво та лісопильна діяльність. Тож під час чергової пресконференції ми запитали у голови обласної ради Володимира Войтовича про те, чи задумувалась влада над тим, кому віддавала мисливські угіддя в користування. Адже навряд чи таке підприємство, яке має кілька лісопилень бере лісові угіддя для розведення кізочок…

На що він голова відповів, що в принципі їхнє завдання дати підприємствам їх у користування на законних підставах.

«Ми тільки визначаємо курс. А контроль буде здійснювати той орган державної виконавчої влади, який повинен здійснювати контроль. А якщо має хтось якусь пилораму чи лісопильню, то це не означає, що він буде використовувати дерево», - вважає Володимир Войтович.

Разом з тим, варто зауважити, що низку підприємств, які отримали мисливські угіддя в користування очолюють люди, з близького оточення депутата Верховної Ради від Волині Сергія Мартиняка..

Щодо цього, то голова Волиньради лише знизав плечима.

«Ці люди мають достатній фінансовий ресурс і вони не йдуть вбивати звіра… вони йдуть реалізувати своє певне захоплення у житті. Напевне це люди такі, які мають в житті певні статки, які можуть ними поділитися», - переконаний голова Волинської обласної ради Володимир Войтович.

Наразі за словами Володимира Войтовича є ще 9 мисливських вільних угідь, які збираються віддати в користування.

Тож фактично десятки гектарів лісомисливських угідь фактично перейшли в руки кількох впливових осіб. Однак це лише черговий раз підтверджує те, що обласна влада та депутати грають під дудку голови «Пан Курчак», який на сьогодні має доволі хороший вплив та багато повноважень, як депутат Верховної Ради. Тож на найближчі 25 років саме його люди осядуть на лісомисливських угіддях.

Разом з тим, більшість депутатів вочевидь знали як треба голосувати за це рішення, адже пригадується і те, що полювання в нас дуже полюбляє голова Волинської ОДА Борис Клімчук, та й сам Олександр Башкаленко не раз вихвалявся як хвацько вміє вправлятись з рушницею. Тож кому-кому, а їм було вигідно аби ці мисливські угіддя потрапили в потрібні руки…

Незрозумілою лишень зостається позиція обласної влади в питанні надання угідь підприємству, яке швидше за все займатиметься лісопильною діяльністю. Однак з огляду на слова Володимира Войтовича, що в подальшому це питання контролюватимуть відповідні органи виконавчої влади (Управління лісового та мисливського господарства Волинської ОДА), де господарює Богдан Колісник стає зрозуміло, що ніхто надто прискіпливо не перелічуватиме дерева в лісомисливському угідді - одним деревом більше, одним менше… все-одно ніхто не дорахується.