27 лютого у сесійній залі Луцької міськради протягом 3 годин обговорювали питання про реорганізацію комунальних лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я. В результаті, дане питання перенесли на розгляд до наступної сесії, - інформує «Під прицілом».
Дане рішення, прийняте 18 грудня 2012 року міською радою, передбачає створення комунального закладу “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1” з правами юридичної особи. Він утвориться шляхом злиття комунальних закладів “Луцька міська поліклініка № 3”, “Луцька амбулаторія загальної практики-сімейної медицини № 1”, “Луцька амбулаторія загальної практики-сімейної медицини”.
Крім того, депутат Андрій Осіпов (фракція ВО «Батьківщина») запевняє, що це рішення було прийняте 22 депутатами, що не складає депутатську більшість.
«Щоб у Луцьку започаткувати сімейну медицину потрібно близько 140 лікарів, а ми маємо лише половину. Скажіть, хто буде лікувати людей? Оці "головотяпи", які не обдумуючи приймають рішення?!, - продовжує Андрій Осіпов, - виявляється, що цього року має у Луцьку лишитись одна лікарня і одна поліклініка. Ми можемо збільшити медичні заклади, але ж не зменшити. За наказом реорганізації в поліклініці №3 звільнять близько 20 лікарів. Усі працівники медичних закладів висловились категорично проти даного рішення».
Отож, представник фракції ВО «Батьківщина» Андрій Осіпов просив усіх депутатів спростувати вищесказане рішення і назначити слухання для небайдужих людей. Поміж тим, обурена громада в сусідньому залі до сесійної гучними оплесками підтримувала депутата.
Юрій Вега (фракція ВО «Свобода») теж переконує, що внаслідок реформи ні одного працівника не може бути скорочено, а навпаки, ще набиратимуть пацівників.
Нагадаємо, що сьогодні, 27 лютого, біля стін Луцької міської ради зібралось понад півсотні волинян, які взяли участь у мирному зібранні щодо оскарження рішення міськради про реорганізацію медзакладів. Люди вимагали притягнути до відповідальності «кнопкодавів» і скасувати рішення про реформування медичної галузі в Луцьку. Від імені громади на сесії міськради виступила Лариса Франчко, яка наголосила, що вже зібрали понад 1,5 тисяч підписів протестуючих:
«Ця реформа не була як така оприлюднена перед людьми, це повідомлення було для нас «як грім з ясного неба». Давайте дочекаємось до 2015 року, побачимо, як там будуть проводитись реформи, а потім проведемо у себе. Давайте влаштуємо громадське слухання».
Отож, дане питання буде розглянуте після громадського слухання, яке відбудеться 12 березня.
Коментарі
коментарів немає