Більша частина коштів, що сплачують лучани за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, іде на зарплатні працівникам ЖЕКів. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Без сумніву, новина стосовно ймовірного підвищення цін на послуги з утримання будинків та навколишніх територій, віднедавна стала відомою практично всім лучанам.
Варто зауважити, що працівники ЖЕКів намагалися провести цю процедуру відкрито, шляхом пропозицій та погоджень з самими мешканцями, тож відповідні оголошення з'явилися на вхідних дверях будинків лучан.
Однак, забули про саму суть. А саме – обґрунтувати причину підвищення цін на свої послуги. Точніше, пояснення таки звучали. І головним чином вони стосувалися того, що оскільки віднедавна підвищилися ціни на електроенергію, а ЖЕКи, відповідно, на здійснення послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, витрачають електроенергію, то варто підняти тарифи й на самі послуги.
Проте, якщо врахувати, що у відсотковому співвідношенні електрика підвищилась практично на мізерну вартість, то можна зробити висновок, що ЖЕКи просто «підхопили» підвищення тарифів на електрику задля власної вигоди.
Це твердження підтверджує й той факт, що навіть ті кошти, які лучани сплачували за дані послуги до цього часу, не використовувалися на своє основне призначення. До прикладу, багато хто з мешканців навіть не здогадується, що в оплату за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій входять такі послуги, як: прибирання прибудинкових територій і сходових кліток, прибирання підвалів і технічних приміщень, технічне обслуговування ліфтів, технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових систем загального користування, обслуговування димовентиляційних каналів, поточний ремонт конструктивних елементів, освітлення місць загального користування, в тому числі й підвалів, енергопостачання ліфтів та дератизація і дезінсекція, тобто, боротьба зі шкідниками у підвалах.
Про більшу частину цих зобов’язань комунальників, лучани навіть і не чули. Як і про те, що льоду та снігу на прибудинкових територіях не повинно бути. Що ж тоді означають ці величезні чорні глиби снігу біля будинків лучан? Адже, нарахування оплати за «послуги» комунальників здійснюється щомісяця. Відповідно, навряд чи може йти мова про збільшення цін на комунальні послуги, які ніхто нікому не надає.
Зрештою, спроби покласти край цій безвідповідальності були ще в 2008 році, коли ЖЕКи планували реформувати. Однак, на слові «планували» справа так і закінчилася.
То, невже лучани не скаржаться на роботу комунальників в Луцьку міськраду? Звісно, що таким скаргам кінця краю немає. А от чому не здійснюється відповідне реагування на них – це вже зовсім інше питання.
Вочевидь, працівники муніципалітету стоять на стороні житлово-комунальних підприємств. Хоч верхівка керівництва даного органу отримує заробітню платню безпосередньо з «кишені» лучан, однак їх інтереси вони не лобіюють.
А інакше, чому відповідна депутатська комісія не приділяє уваги роботі комунальників, не виносить на розгляд відповідні питання? Чому закриває очі на те, що більша частина коштів, яку лучани сплачують на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, іде на зарплатню керівництва ЖЕКів?
Зрештою, ситуація може докорінно змінитися, якщо міськрада розгляне пропозицію Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» стосовно того, як зробити відносини комунальників і лучан прозорими і підзвітними, на користь останніх, звісно.
Голова правління ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк вважає, що цілком реально зробити діяльність комунальників відкритою. Відповідно, лучанам також не варто бути інертними стосовно цієї ситуації. Вони мають звернутися до свого депутата обраного по мажоритарному окрузі, на якому розміщений житловий будинок і спільно з ним витребувати у керівництва ЖЕКу звіт про надходження і витрати. Причому, звіт має бути конкретний, підтверджений актами, себто люди на власні очі можуть побачити, на що конкретно списані їхні кошти.
Адже, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець зобов’язаний надавати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру цін і тарифів, режим надання житлово-комунальних послуг та їх споживчі властивості.
Як аргументує далі Петро Гоцалюк, оскільки ще в 2010 році введений облік доходів та витрат по кожному будинку зокрема, то мешканці в праві отримати від ЖЕКУ звіт з аналізом роботи, співставити його з тим, що реально зроблено. Щоб не бути «приємно» здивованими, якщо у їхньому будинку, який не бачив ремонту ще з часів здачі його в експлуатацію, за певними звітами зроблено євроремонт. Або ж, ремонт в будинку дійсно проводився, однак витрати на його проведення значно вищі від тих, які б запропонувала спеціалізована фірма чи підприємець. А про якість годі й говорити.
«Я особисто був свідком, як небезпечні покрівельні роботи виконував працівник ЖЕКУ у нетверезому стані. Ми пропонуємо для вирішення зазначених проблем ввести у практику роботи ЖКП відкриття субрахунків для будинків, які мають значні обсяги сплати за утримання будинку. Себто, будинки з невеликою кількістю квартир пропонуємо об'єднувати у групи за територіальним принципом . Усім мешканцям пропонуємо зібрати збори, на яких визначити уповноважену особу, яка б на громадських засадах здійснювала контроль за цільовим використанням коштів із субрахунку конкретного будинку», - говорить голова правління ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» .
Наразі в місті існує чимало будинків, яким по 50-60 років, а вони ще жодного разу не ремонтувалися. То, якщо це питання не вирішиться, цілком ймовірно, що через певний проміжок часу, ще кілька будівель можуть розділити долю горезвісного житлового будинку, що на вулиці Рівненській.
Коментарі
лучанка
27.02.2013 17:49:56
за "утримання будинку" квартира, де мешкають 2 чол. за січень - 67. гр.89 коп. У під'їзді - 15 квартир - це в місяць 1018.35 гр., в рік - 12220.20 гр.! а як бути, коли мешканці самі збирають гроші на ремонт і віхдні двері, а аварійний дах ЖЕК відмовляється ремонтувати? чи можна відмовитись від сплачування таких дурних коштів?
лучанка
28.02.2013 19:11:38
Будинок по вул. Сагайдачного,29 здано в експлуатацію ще у 1981 році. За весь цей час жодного разу ЖЕК №7 не вкрутив на сходинкових площадках жодної лампочки. А куди ж вони діваються? Чи, можливо, на базарах продаються. а списуються, як рукавиці та віники у ЖЕКу №3? Та й вікна на сходинкових площадках, мабуть, мились, коли підписувався акт державної комісії про введення будинку в експлуатацію.