Відтепер дільничні інспектори міста Луцька співпрацюватимуть з соціальними працівниками задля досягнення спільної мети – ефективного захисту осіб похилого віку. Про це сьогодні йшлося на робочій нараді за участю інспекторів міського відділу УМВС України у Волинській області та працівників територіального центру соціального обслуговування міста Луцька. Про це інформує інтернет-видання «Під прицілом».
На разі, на постійному контролі місцевого центру соціального обслуговування знаходяться 900 осіб. З ними укладено договір, згідно якого соцпрацівники мають приходити до них від 2 до 4 разів на тиждень та допомагати їм.
Проте, в цьому плані існує велика проблема. Адже, нерідко під виглядом соцпрацівників навідуються зловмисники, які користуючись безпомічністю старих, хворих людей, обкрадають їх та навіть кривдять.
Відомі випадки, коли зовсім сторонні особи незаконним шляхом привласнювали собі квартири громадян похилого віку. Щоправда, як запевнив начальник міліції громадської безпеки Луцького МВ УМВС України у Волинській області Володимир Солоненко, для нашого міста такі випадки не є характерними.
Разом з тим, соцпрацівникам доводиться стикатися з низкою проблем з якими їм самотужки не впоратися. Ось декілька їхніх розповідей.
«Я доглядаю за жінкою, яка живе на Молоді. Вона паралізована і у неї немає родичів. Проте до неї постійно навідується «кавалер», принаймні так він себе називає, харчується у неї, вимагає грошей. Постійно пиячить».
«У мене на дільниці є жінки, яким по 80-90 років і вони абсолютно все забувають. До них може будь хто зайти під виглядом соцпрацівника і винести все, що забажає».
«У мене зовсім інша ситуація. Я доглядаю за бабусею, у якої порушена психіка. Вона постійно скаржиться, що її всі обкрадають, я вже не в силі її переконувати, що це не так».
«На вулиці Івана Франка є жіночка, яка вимушена жити в даховому приміщенні. До неї родичі нікого не пускають. Навіть лікар і поштар не може до неї потрапити. А вона дуже потребує сторонньої допомоги».
В свою чергу, Володимир Солоненко запевнив, що є важелі впливу на таких зловмисників, і при спільній співпраці з дільничними інспекторами, вони всі будуть покарані. І в сою чергу наголосив, аби лучани позбулися менталітету 80-х років, коли міліція головним чином уособлювалася з каральним органом. І при нагоді зверталися до них за допомогою та доповідали про випадки протизаконного ставлення до осіб похилого віку. А оскільки, дільничні інспектори міліції працюють до 23 години, то контролювати дану ситуацію цілком можливо.
Зрештою, відтепер соцпрацівники знатимуть свого дільничого, так би мовити, в лице, а також матимуть мобільні телефони один одного. Це допоможе в оперативному реагуванні на випадки протизаконних дій до незахищених та хворих осіб похилого віку.
Коментарі
коментарів немає