Жителі селища Торчин Луцького району висловили протест проти реорганізації районної лікарні у центр надання первинної медико-санітарної допомоги. Про це стало відомо під час зборів громади у будинку культури Торчина 5 березня, - інформують "ВН".

Під час позачергової сесії Луцької районної ради 8 лютого депутати ухвалили рішення про реорганізацію Торчинської районної лікарні. І створення комунального підприємства Центру надання первинної медико-санітарної допомоги, простіше кажучи, амбулаторії. З таким рішенням незгідна громада селища, яка прийшла у місцевий будинок культури, аби висловити протест. Під час зустрічі також були присутні головний лікар Торчинської районної лікарні Андрій Коновал, селищний голова Юрій Кревський, заступник голови Луцької райдержадміністрації Арсеній Сидорчук, депутати обласної ради Святослав Боруцький і Олександр Пирожик.

«Вони порушили закон України прийнявши таке рішення. Тепер нашим жителям доведеться їздити в лікарню до Горохова, або в Ліпіни», - зауважила депутат Луцької районної ради від ВО «Свобода» Марія Пивовар.

Жителі селища теж проти такої реформи. У будинку культури зібралося щонайменше 300 протестантів. Під час виступу представників влади іноді з залу лунали вигуки «Ганьба!».

«Не треба нам вішати «лапшу», що буде краще. Зараз лікарню закриєте, а потім школу, музичну школу, в кінці кінців церкви позакриваєте. Таким реформаторам треба свічки ставити у церкві, але не за здоров’я», - виказала обурення місцева мешканка Антоніна Семенівна.

Обурені таким нововведенням не лише жителі Торчина, але й сусідніх сіл. Адже у місцеву лікарню зверталися й мешканці Рожищенського та Локачинського районів. «Куди тепер нам їздити в лікарню, до Горохова?», - скаржиться мешканка Локачинського району села Окорськ Ольга Василевська.

Самі лікарі теж не знають, як вони будуть працювати. «Я буду один сімейний лікар на Торчин. Як я справлюся з цим, я не знаю», - каже сімейний лікар новоствореної медичної структури Лідія Климович.

В селищі Торчин мешкає приблизно 5 тисяч людей, а за словами головного лікаря «районки», на цю кількість згідно з законодавством мало б бути принаймні 4 сімейних лікарі. «Над людьми ставлять експерименти. У нас є людина, яка хоче зробити галочку для Києва. Людина, яка біжить перед потягом. Це голова облдержадміністрації Борис Клімчук», - заявив депутат обласної ради Святослав Боруцький.

Нагадаємо, що медична реформа має бути впроваджена в Україні з 2015 року. Аби побачити наскільки нововведення будуть корисними для людей, на всеукраїнському рівні затвердили пілотні регіони, де впроваджуватимуть елементи реформи. Волинь до їх числа не входить.

У підсумку на зборах громади прийняли резолюцію згідно з якою пропонується зібрати позачергову сесію Торчинської селищної ради, де депутати мають дати оцінку нововведенню. А також висловили пропозицію щодо скасування рішення сесії Луцької районної ради від 8 лютого цього року щодо створення нової медичної установи. Окрім цього, Марія Пивовар подала позов до суду щодо неправомірності прийнятого сесією рішення. Справа нині знаходиться у суді. Резолюцію підтримало приблизно 300 учасників зборів.