Студентів Вищого професійного училища №9 міста Луцька змушували сплачувати за кожен місяць проходження практики половину мінімальної зарплати на рахунок навчального закладу. Про це йшла мова під час судового засідання у Луцькому міськрайонному суді з розгляду справи про незаконну вимогу оплати за навчання у державному навчальному закладі його директором Геннадієм Батовим, -  інформує "Вголос".

Як стало відомо з показань свідків, студенти училища впродовж кількох років були змушені сплачувати за кожен місяць практики 50% від мінімальної заробітної плати. При цьому така вимога ставилася незалежно від того, чи платили студенту за місцем проходження практики якісь кошти чи ні.

У 2009 – 2012 роках, коли училищем керував директор Геннадій Батов, така практика поборів зі студентів набула постійного характеру.

Так, майстри, відправляючи студентів на практику, доводили їм до відома про необхідність заплатити гроші на рахунок училища. Сума мала дорівнювати 50% мінімальної зарплати. Однак, більшість студентів відмовлялися платити таку суму, оскільки жодних грошей під час проходження практики на підприємствах не отримували взагалі. Тому студенти обмежувалися переважно перерахунком різних сум, переважно в районі 100 - 200 гривень.

Крім того, в училищі набула поширення практика масового збору благодійних внесків. Так, за свідченнями студентів та батьків, у серпні 2010 року в якості благодійної допомоги до них була доведена вимога: перерахувати 1400 грн. на розрахунковий рахунок в якості «благодійної допомоги». Крім того, деякі свідки повідомили, що директор особисто телефонував батькам та просив перерахувати 1400 грн. до вересня 2010 року. У разі неспроможності сплатити такі кошти одноразово, необхідно було написати заяву про розстрочку платежу.

У серпні 2011 року директор Геннадій Батов зібрав студентів і сказав, що всі вони мають сплатити благодійний внесок – 1800 грн. При цьому він зауважував, що сплачені кошти будуть оформлені як «благодійні внески».

Адвокат Геннадія Батова натомість надав суду копії наказів директора, в яких заборонялося самостійно перераховувати кошти за практику студентам-практикантам. Крім того, за запевненнями адвоката, кошти благодійного фонду йшли на виробничі потреби, зокрема, на ремонт спортивного залу.

Наразі у справі оголошено перерву до 18 березня.