Половина безпритульних, які звертаються за допомогою з відновлення документів, не починають змінювати свій стиль життя. Деякі вже наступного ж дня гублять паспорт, інші – оформляють кредити без думки про повернення коштів. Про це в коментарі ВІПу розповів відповідальний за роботу центру обліку бездомних громадян Волинського благодійного фонду «Переображення», юрист Віктор Гаврилюк, - пише ВІП.
За словами юриста, в центрі обліку бездомних громадян зареєстровано 184 особи без постійного місця проживання. Принаймні про стількох людей у них назбиралося інформації за три роки діяльності.
Віктор Гаврилюк розповів, що в центрі вони допомагають безхатченкам відновлювати документи, зокрема паспорти. Хоча не зажди ці люди починають після цього змінювати своє життя.
«Приблизно половина з них нічого не змінюють у житті», - зауважив співрозмовник. Адже деякі вже ледь не наступного дня гублять документи. Є такі, що відновлюють паспорт тільки для того, щоб взяти кредит. Для прикладу, один із останніх випадків, коли чоловік у двох банках «зайняв» дванадцять тисяч гривень.
За словами юриста, працівникам фінансової установи варто було зауважити, що в паспорті зазначене місце перебування, а не місце проживання. Тому це вже багато що говорить про особу, яка звертається за кредитом. Тим не менше, до центру надходять дзвінки та листи від банків, оскільки в паспортах безхатченків місцем перебування зазначена адреса цієї установи.
Віктор Гаврилюк розповів і про інші випадки, коли люди з корисливими цілями звертаються до центру. Хоча є такі, які все ж розпочали нове життя, відновивши документи. Тобто знайшли роботу, деякі вернулися до своїх сімей. Якщо з десяти людей п’ятеро досягнуть позитивного результату, то, на думку юриста, це вже буде добре.
Хоча було б краще, якби в Луцьку був створений центр реінтеграції бездомних осіб. Адже тоді б людину не випускали на вулицю з документами, а надавали би психологічну допомогу, правовий супровід, займалися соціальною реабілітацією безхатченків.
З цією метою минулого року підготували проект зі створення центру на Всеукраїнський конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Однак результати його ще невідомі.
Найближчим часом планують організувати пункт нічного перебування безхатченків на базі церкви «Фіміам». Наразі приміщення готове на 70-80%. Адже це легше організувати, оскільки приміщення майбутнього центру реінтеграції бездомних осіб потребує значних фінансів, щоб зробити там капітальний ремонт. А на це піде багато часу.
Коментарі
коментарів немає