У Рожищенському районному суді Волинської області розглянуто кримінальну справу про обвинувачення правоохоронця у вчиненні злочину, передбаченого ст.368  ч.3  КК України (Одержання хабара службовою особою), - про це повідомляє "Під прицілом".

Так, у першій декаді лютого 2012 року старший лейтенант міліції обіймаючи посаду старшого дільничного інспектора міліції Рожищенського РВ УМВС України у Волинській області, отримав хабар від колишнього інспектора Рожищенського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області.

За таких обставин він грубо порушив свої службові обов'язки та обмеження, передбачені ст. 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 №3206-VIст. 20 Закону України «Про міліцію», використавши своє службове становище всупереч інтересам служби в особистих корисливих цілях.

Зокрема у телефонних розмовах, він неодноразово натякав на те, що за сприяння у неповідомленні правоохоронних органів, а також за неприйняття та ненадання належного спрямування заяв громадян щодо порушень законодавства колишній інспектор має заплатити 10 тис. гривень. У таку суму правоохоронець оцінив так би мовити «своє мовчання», адже він мав інформацію про те, що представнику Державної пенітенціарної служби у Рожищенському районі громадяни носять хабарі. За це йому загрожувало звільненя та відповідальність. Тож правоохоронець порадив йому по-доброму «поділитись».

В результаті працівник кримінально-виконавчої інспекції не витримав тиску і приніс міліціонеру в кабінет 2000 гривень. Вже за кілька днів він приніс решту суми хабара – 8000 гривень. Одразу після передачі останньої суми його затримали співробітники СБУ. Купюри виявились міченими, тож оперативники в мить пред’явили йому звинувачення у хабарництві.

Сума «подяки» в результаті більше, ніж у п’ять перевищила неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Правоохоронець під час слідства свою вину визнав повністю.

Також він розповів, що до нього звертались громадяни зі скаргами на інспектора кримінально-виконавчої інспекції, який чинить неправомірні дії. Тож за 10 тисяч гривень він пообіцяв йому не піднімати та не роздмухувати справу, в якій представника пенітенціарної служби могли визнати винним у корупції. Окрім цього, за словами міліціянта, суму в 10 тисяч гривень йому запропонував сам інспектор.

Щодо чоловіка, який давав хабар, то він кілька років працював у Державному департаменті з питань виконання покарань на посаді інспектора Рожищенського РП Ківерцівського міжрайонного відділу КВІ. Тож щодо зворотних звинувачень у хабарництві, колишній інспектор повідомив, що він дійсно отримував від кількох людей гроші, однак ті давали йому їх добровільно. Мовляв, коли правоохоронець дізнався про це, то він злякався за свою репутацію оскільки мав намір влаштуватись на роботу в УБОЗ УМВС у Волинській області, де треба бездоганна біографія. Тому й погодився дати йому хабар, аби на нього не повісили клеймо корупціонера. В той же час, він запросив на суд своїх свідків, які підтвердили, що у свій час коли той працював на посаді інспектора кримінально-виконавчої інспекції давали йому по 50 гривень та купували папір з власної волі з метою матеріальної підтримки свого інспектора. Загалом під час судового засідання ще 4 особи підтвердили інформацію про те, що давали інспектору дрібні «віддяки» за допомогу в амністії і тому подібне.

Таким чином, правоохоронця визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України та призначили йому покарання у виді 3,5 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах терміном на 3 роки.

Однак його одразу звільнили від відбування основного покарання, якщо він протягом 3 років не вчинить нового злочину. Тож його негайно звільнили з зали суду.