Вчора у Палаці культури міста Луцька відбулися громадські слухання стосовно медичної реформи. Три з половиною години депутати міськради та небайдужі громадяни дискутували з цього приводу. Однак, остаточну крапку в цьому питанні буде поставлено на наступній сесії Луцької міськради, яка відбудеться вже 27 березня. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».   

Начальник управління охорони здоров'я Луцької міськради Федір Кошель, який власне виступив в ролі доповідача, закликав усіх «підкоритися» грядущим змінам в медицині і розповідав про плюси медичної реформи. За його словами, у місті уже утворилися нові пукти швидкої допомоги. Наразі планується відкрити ще два пункти – на улиці Рівненській та в районі 40 кварталу. Крім того, уже вдалося забезпечити запас медикаментів для карет швидкої на два роки наперед.

Депутат Луцької міськради Андрій Осіпов, стосовно медичної реформи висловився так: «Насправді відбувається свавілля і прогинання спини перед Києвом. Адже перш ніж запроваджувати цю реформу, потрібно чітко знати, як це вплине на рівень смертності та захворюваності. А хіба Кошель проводив такі дослідження?»

«Не чіпайте те, чого ви не будували, бо це наше», - висловився стосовно планів реорганізувати міську поліклініку №3, амбітний Андрій Осіпов.

Далі депутат зазначив, що після того як влада зруйнує всю систему лікарень – відповідати за це буде нікому. «Кошель сказав, що якщо щось піде не так в запровадженні медичної реформи, то він звільниться. Ні, він просто піде на пенсію, а вона у нього, повірте, більша ніж у вас», - з такими словами звернувся до присутніх Андрій Осіпов.

Заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук підкреслив, що на сьогодні безкоштовної медицини немає. Зазначив, що вони мають на меті покращити умови надання первинної допомоги і забезпечити робочим місцем кожного працівника з поліклініки №3, яка власне і є головним об’єктом спору. Далі зауважив, що приватизувати лікарняні заклади ніхто не матиме права.

Депутат Луцької міськради Юрій Вега наголосив, що медична реформа вводиться лише для того, аби скоротити витрати на медичне обслуговування, а як це вплине на людей – владу аж ніяк не цікавить.

«Спочатку зруйнували нашу мову, а тепер хочуть зруйнувати наші тіла», - висловила свою думку депутат міськради Любов Серба, яка до речі за фахом є лікарем.

Олександр Пиза – депутат Луцької міськради, своє невдоволення медичною реформою висловив запитанням: «Як з гінеколога чи стоматолога за пів року модна зробити сімейного лікаря?

Головний лікар поліклініки №1 Ігор Гнетньов, зазначив, що та медицина, до якої ми вже звикли, давно перестала задовольняти як пацієнтів, так і самих лікарів. Далі лікар запевнив всіх присутніх, що жоден працівник поліклініки №3 не буде позбавлений робочого місця.

Богдан Шиба – депутат Луцької міськради, якого до речі, присутні обрали головуючим громадського слухання, зауважив, що хоч керівництво обласної та міської рад запевняють, що медпрацівники поліклініки №3 скорочені не будуть, однак їхні справи вже знаходяться на біржі, а вони офіційно рахуються безробітними. У зв’язку з цим, скоротили навіть штат працівників місцевого полового будинку, тож, вочевидь, це лише початок.

Варто зауважити, що звичайні громадяни, потенційні клієнти лікарняних закладів міста, висловили своє тверде проти. Зауважили, що коли Федір Кошель обирався на дану посаду, то слізно переконував, що не допустить аби лікарняні заклади міста скорочувалися, а тепер робить речі, протилежні своїм словам. Інші присутні говорили, що медична реформа – це путівка в Гаразджу. Дехто радив посадовцям посидіти в кількагодинних чергах в лікарняних закладах міста для того, аби бути більш приземленими до проблем простого люду.

Депутат Луцької міськради Ганна Кравчук запевнила, що завдяки медичній реформі стане можливим назавжди забути про черги перед кабінетом сімейного лікаря, адже якщо на сьогоднішній день йому доводиться обслуговувати 3 тисячі людей, то з введенням реформи лікар обслуговуватиме – 1,5 тисяч, що на половину менше.

Варто зауважити, що лобіювальники медичної реформи запевняли, що працівники поліклініки №3, там і залишаться працювати, просто числитися будуть на балансі поліклініки №1.

Відверто кажучи, «дозу» медичної реформи лучани отримали вже давно. Приміром, буквально рік тому, коли вже йшла мова про 10-ти хвилинний доїзд швидких на виклик, на законодавчому рівні заборонили продавати в аптеках ряд препаратів, які є життєво-неохідними багатьом волинянам. Наприклад, препарат в ін’єкціях «Сібазон» ввели до ряду наркотичних засобів, тож відповідно, наклали вето на його продаж. Позицію держави в управлінні охорони здоровя Луцької міськради відстоювали стійко, мовляв процвітає наркоманія, тому такі заходи є важливими. А хто подумав про хворих на приступи епісиндрому, яких до речі, навіть у Луцьку є багато, а частина з них – діти. Якщо раніше батьки мали змогу купити препарат, який знімає приступи, в аптеці, і за потреби одразу ввести його і практично миттєво припинити напад, то зараз треба чекати швидку, яка аби хоч через хвилин 20 приїхала б на виклик. Бо як би не розпиналися наші посадовці про 10-ти хвилинний доїзд – це все пусті балачки. А людині при нападі дорога кожна секунда, а кожна хвилина може бути фатальною. Чому мама має дивитися, як мучиться в нападі її дитя і чекати, доки з'явиться лікар швидкої? Хто як не люди з такою хворобою повинні мати право купувати препарати для зняття приступу в аптеках. Невже за цей рік стало менше наркоманів? Ні, їх кількість зростає шаленими темпами, при тому, що в аптеці навіть димедролу не можна купити без рецепта. А політика влади проста – посадити таких хворих на транквілізатори, себто зробити їх вічними клієнтами аптек.

Причина в тому, що сьогодні люди є джерелом збагачення фармацевтичних компаній і лікарів. А медичну реформу нам пропагують ті, які ніколи не сиділи годинами в черзі перед кабінетом лікаря, ті, які не перераховують перш ніж зайти до аптеки, чи вистачає у них коштів в гаманці, ті, яким не доводилося стикатися з байдужістю і свавіллям лікарів, ті, які зрештою далекі від проблем і потреб простого люду по одній простій причині – вони ніколи не були на місці простих людей.

Аналогічна ситуація і з місцевою владою. Спочатку на сесії ухвалили рішення стосовно запровадження медичної реформи в Луцьку, а тоді вже постфактум провели громадські слухання.

Проте, на завершення громадських слухань, відбулося так би мовити народне голосування стосовно медичної галузі. Як результат, всі присутні проголосували за те, аби у віддалених районах міста утворювалися амбулаторії, однак за реорганізацію поліклініки №3 проголосувало лише 56 осіб, тоді як проти – 264.

Згідно ухвали громадських зборів, яку озвучив Осіпов, противники медичної реформи висловлюють недовіру Романюку, Кравчуку та Кошелю. Дії депутатів, які на минулій сесії міськради проголосували «за» - визнають протиправними. А дії посадовців, які картками відсутніх на сесії депутатів, добавляли лишні голоси «за» реформу – ганебними.

Тож, вже 27 березня, на наступній сесії стане очевидним, чиї інтереси лобіює міська влада –  Президента чи все таки простих людей.