За останні півтора місяці працівники ДП «Маневицьке ЛГ» і ДП «Любешівське ЛГ» на території Карасинського лісництва (ДП «Маневицьке ЛГ») знищили 4 вовка, які вже встигли нанести чималу шкоду мисливському господарству, - повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.
"Вовки прийшли на Волинь із Рівненщини", - розповідає заступник директора ДП «Маневицьке ЛГ» Микола Корець. "Облюбували Карасинське лісництво. Ми вистежили, що територією ходить 5 особин. На 6 гектарів лісу це величезна кількість. Вовк з’їдає за день від 3 до 10 кілограмів м’яса. Тут однією косулею не обійдешся. Тому вирішили виставляти прапорці та розпочинати полювання. Чотирьох взяли. Один ще блукає. Але він вже як такої загрози не несе".
Мисливствознавці стверджують, що немає такого способу боротьби з вовком, якому звір не навчився б протидіяти. Навіть до прапорців він не має тепер страху. Були зафіксовані непоодинокі випадки втечі вовка за лінію прапорців під час полювання. Зазвичай це роблять старі досвідчені вовки.
"Як показав досвід вилову вовка у мисливських угіддях Волинської області, щорічне добування понад 50 відсотків поголів’я хижака призводить до зменшення його кількості", - продовжує Руслан Володимирович. "За умови вилову 30-40 відсотків, чисельність поголів’я хижака може залишатися відносно стабільною протягом тривалого періоду, а незначне добування (до 30 відсотків) за наявності достатньої кількості кормів та території призводить до збільшення чисельності.
Якщо хижака багато, то це істотно впливає на кількість диких тварин. Він здатний щорічно знищували до 75-85 % приплоду оленя, козулі, дикої свині, зайця. Загалом у живленні вовка козуля займає понад 20%, олень – до 16%, дика свиня – 11%, значно менше заєць (4%).
Коментарі
коментарів немає