Волинська облрада працює над підготовкою конституційного подання до КСУ стосовно тлумачень «мовного» закону. Нагадаємо, у грудні 2012 року обласна рада прийняла рішення "Про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням у зв’язку з прийняттям Закону України «Про засади державної мовної політики». Відповідно до цього, розпорядженням голови обласної ради було створено робочу групу, якій доручено працювати над текстом конституційного подання. Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної ради.
Сьогодні відбулося перше засідання групи, в якому взяли участь голова групи Юрій Лобач, секретар Сергій Хитрик, а також члени групи Сергій Слабенко, Роман Карпюк та Олександр Пирожик.
Сергій Слабенко проінформував присутніх, що подібні подання вже поступали до Конституційного Суду України від Львівської обласної ради, Львівської міської ради та від групи Народних депутатів України. Усі ці документи були відхилені КСУ, тобто визнані такими, які не потребують конституційного провадження. Сергій Слабенко повідомив, що ним проаналізовані причини відмови Конституційного Суду згаданим суб'єктам конституційних подань. Він вважає, що документ потрібно готувати у жорсткій відповідності до рекомендаційних положень Конституційного Суду щодо написання конституційного подання і чітко вказати на суперечності окремих норм Закону "Про засади державної мовної політики" Конституції України.
Пан Слабенко запропонував, щоб робоча група доручила йому підготувати текст подання та подати його на підпис голові обласної ради. З цим не погодилися Юрій Лобач та Олександр Пирожик. Перший заступник голови обласної ради наполягає, що такі рішення мають ухвалюватися більшістю членів групи. Сергій Слабенко зауважив, що не існує поняття кворуму у випадку засідання робочих груп і висловив припущення, що окремі члени групи навмисне блокуватимуть роботу, не беручи участі у засіданнях.
Юрій Лобач заявив, що підготовка контитуційного подання однією особою є неприпустимою, але разом з тим, сказав, що не всі члени групи можуть компетентно підійти до підготовки документу, який претендує стати предметом конституційного судочинства. Крім того, пан Лобач дав зрозуміти, що й не відкидає можливості підготовки документу Сергієм Слабенком, однак, політичну силу, яку він представляє не влаштовуватиме наявність оціночних суджень у такому конституційному поданні. Як приклад він навів фрагмент із тексту подання Львівської міської ради, який не підтримує Партія регіонів:
"Іншими словами, звуження Законом України „Про засади державної мовної політики“ конституційного статусу державної мови є узурпацією виключного права народу змінювати конституційний лад в Україні".
Після нетривалих дискусій члени групи зійшлися на тому, що варто провести засідання за участю більшості групи і запланували його на вівторок 19 березня.
Коментарі
коментарів немає