Невідомо куди ховається наша обачність та підозрілість, коли перед нами постає аферист? Тут лише можна здогадуватися, що допомагає недоброзичливцям замилити очі та «розвести» людину на гроші чи майно. Про це повідомляє прес-служба СЗГ УМВС України у Волинській області.
Винахідливості пройдисвітів немає меж, тому новаторство аферистів, як і довіра громадян, просто вражає. Сьогодні «стандартним» зняттям порчі, ділінням «кукли» уже нікого не здивуєш. Однак окремі громадяни ще попадаються на ці нехитрі прийоми.
Останнім часом до правоохоронців почали звертатися люди, яких ошукали через мобільний зв'язок. Схема доволі проста. Як правило, до людини телефонують у нічний час доби, представляються міліціонерами. Шахраї повідомляють жертві, що хтось з їхніх рідних затриманий за скоєння злочину. А відтак… вимагають гроші, аби «позитивно і безболісно» вирішити справу.
Наляканий потерпілий робить усе, що йому наказують: як правило, перераховує певну кількість грошей і лише після цього телефонує до нібито затриманого. Зазвичай правопорушник у цей час відпочиває з друзями, затримується на роботі тощо. Телефонують же не міліціонери, а найчастіше люди з місць позбавлення волі.
Працівники органів внутрішніх справ запевняють, що найкращий метод боротьби з правопорушеннями – попередження злочину. Тому слід знати найпоширеніші види шахрайств, адже поінформований – значить озброєний.
Пам’ятайте: шахраї – чудові психологи, і ви не встигнете зогледітись, як вас ошукають. Вони завжди на крок попереду, тому не наздоганяйте його, а просто підіть у протилежному напрямку. Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, одразу повідомте за телефоном 102. Тільки в такому випадку правоохоронці зможуть за гарячими слідами затримати зловмисників.
Коментарі
коментарів немає