Влада Луцька хоче змусити місцевих жителів і працюючих в місті підприємців оформляти у виконкомі дозволи на зведення парканів. Така вимога міститься в розробленому управлінням містобудування та архітектури міськради проекті Положення про порядок встановлення огорож на території населеного пункту, - повідомляється на сайті ДП.
Відповідно до документу, затвердити який планується у квітні, отримувати дозвіл доведеться як для монтажу тимчасового огородження, наприклад навколо будівельного майданчика, так і для установки стаціонарного паркану навколо приватних житлових будинків, парковок або установ.
Для цього необхідно написати відповідну заяву до міськради, надати копію паспорта та свідоцтво про право власності на будинок та земельну ділянку, нотаріально завірену згоду всіх співвласників на будівництво паркану, а також копії плану ділянки з нанесеними на ньому червоними лініями та інженерними мережами, креслення забору та воріт і висновок управління архітектури про можливість встановлення огорожі в даному місці.
До самого паркану чиновники висувають жорсткі вимоги. По-перше, його висота не може перевищувати 1,6 м, причому верхня частина (не менше 50% площі) має бути прозорою. По-друге, паркан і ворота можуть бути виготовлені тільки з визначених луцькою владою матеріалів: каменю, облицювальної цегли, бетону, дерева, а також металевих елементів - кованого прокату або металевої сітки.
Як пояснив "ДС" заступник начальника управління містобудування та архітектури міськради Віталій Швай, поява документу пов'язана з великою кількістю скарг на власників конструкцій, які масово ігнорують вимоги Державних будівельних норм і правил та встановлюють огорожі на свій розсуд. Тому після затвердження положення оформити дозволи змусять абсолютно всіх власників парканів.
Як вважає президент асоціації "Земельний союз України" Андрій Кошиль, заходи луцьких чиновників виправдані, тому що близько 90% огорож встановлені з різними порушеннями. "Найчастіше домовласники прагнуть захопити частину земель загального користування - тротуарів та доріг або ставлять високі конструкції на перехрестях, що заважає огляду і може призвести до аварійної ситуації на дорогах", - говорить він.
Поділяє його думку й партнер адвокатської компанії "Соколовський і Партнери" Владислав Соколовський, який додав, що рішення чиновників торкнеться переважно представників бізнесу, а місцеві жителі, швидше за все, не будуть дотримуватися даних вимог. "Щоб знести встановлену з порушеннями огорожу, необхідно отримати відповідне рішення суду. Малоймовірно, що міськрада почне масового судитися з городянами. Адже це тривалий і важкий процес", - підкреслює він.
У місцевому Союзі підприємців і зовсім вважають, що регуляторний акт відіб'ється лише на діяльності дрібних торговців і рестораторів, у яких є огороджені літні майданчики. "Коммерсанту можуть не погодити режим роботи, якщо він не легалізує свій паркан", - пояснюють представники Союзу підприємців. Великі ж будівельні компанії вирішують подібні питання ще на етапі узгодження проектів та отримання дозволів на початок робіт, хоча саме їх огородження найчастіше створюють загрозу життю і здоров'ю громадян.
Коментарі
коментарів немає