На Волині чоловік через конфлікт вистрелив своєму товаришу газовим пістолетом прямісінько в око. Про це повідомляє «Під прицілом».
9 червня 2012 року в селі Боратин Луцького району двоє чоловіків вирішували давнішню справу. Тож, не дійшовши спільної згоди між ними зав’язалась суперечка, що переросла в гострий конфлікт. Підсудний, не зволікаючи, вирішив владнати проблему за допомогою пістолета. Він вистрелив співрозмовнику з газового пістолета прямо в око, внаслідок чого потерпілий зазнав травм середньої тяжкості.
З огляду на обставини Луцьким міськрайонний суд присудив підсудному за ч. й ст..122 КК (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків) 2 роки позбавлення волі та за ч.4ст.296 КК (Хуліганство) виправдав у зв’язку з відсутністю складу злочину. На підставі ст. 75 КК України звільнена від покарання, якщо протягом іспитового терміну, тривалістю 2 роки не вчинить нового злочину.
Проте з таким вироком не погодились потерпілий та прокурор, який розглядав справу. Мовляв, занадто незначна міра покарання для такого злочину.
Отож, потерпілий в апеляційній заяві вимагає перегляду призначеного покарання та вважає, що судом безпідставно звільнено засудженого від відбування покарання з випробуванням. Просить застосувати іншу міру покарання та стягнути моральну шкоду в сумі 30000 грн.
Прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції подав апеляцію, в якій вказує на невідповідність висновків суду. Просить вирок Луцького міськрайонного суду скасувати, та постановити новий вирок, яким визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 296, ч.1 ст.122 КК України і за сукупністю злочинів призначити покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.
В ході апеляційного розгляду, як виявилось згодом, потерпілий теж вчинив неправомірно, застосувавши фізичну силу проти підсудного під час суперечки, , про що свідчать висновки медичної експертизи.
Заслухавши всі аргументи сторін, Апеляційний суд ухвалив відмовити в апеляції сторін та залишити вирок суду першої інстанції без змін.
Коментарі
коментарів немає