20 березня в приміщенні Ковельського міськрайонного центру зайнятості відбулося спільне з Турійським районним центром зайнятості бліц-навчання орендарів та користувачів земель лісового фонду. Про це повідомляє прес-служба Ковельського МРЦЗ.
Відкриваючи навчання Андрій Мигуля заступник голови Ковельської районної державної адміністрації представивши учасників заходу і ознайомивши з переліком питань для обговорення, нагадав, що першооснова життя людини знаходиться у природі. Одним з наймогутніших факторів природи є ліс. В нинішній бурхливий час технічного прогресу і надмірного забруднення природи слід ще більше шанувати і оберігати лісові насадження за їх екологічні середовищеутворювальні та економіко-господарські функції.
Заступник начальника управління держветмедецини Андрій Гуковський розповів про те, як проводиться виявлення ознак появи тієї чи іншої хвороби мисливських тварин. Для профілактики хвороб систематично вживаються профілактичні заходи, зокрема – застосовування вакцини та регулювання чисельності лисиці.
Директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак ознайомила присутніх із комплексом послуг державної служби зайнятості, новинками законодавства про зайнятість населення, провела роз’яснювальну роботу щодо сезонної зайнятості. Зауважила, що значно розширились можливості громадян інших районів, що звертаються за допомогою до служби зайнятості, при пошуку роботи та працевлаштуванні, бо незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування, за умови, що особа не перебуває на обліку в іншому центрі зайнятості є можливості бути зареєстрованим в центрі зайнятості по місцю проживання.
Жваву дискусію в учасників навчання викликав виступ начальника управління Пенсійного фонду України у м.Ковелі та Ковельському районі Інни Самолюк, яка нагадала, що з 2004 року в Україні діє система пенсійного страхування: на пенсію може претендувати лише застрахована людина, яка виплачувала внески і накопичила мінімальний страховий стаж – 15 років, розяснила, як стаж впливає на розмір пенсії. Поінформувала про зміну строків подачі звітності по сплаті єдиного внеску.
Начальник відділу контролю за додержанням законодавства про працю Наталія Ганя надала чітке роз’яснення щодо цивільно-правової угоди і трудового договору у чому відмінність цих видів договорів, що в цивільно-правових договорах має місце рівність сторін. У трудовому договорі переважають відносини підпорядкування працівника роботодавцю.
Завідувач сектора з питань масової роз’яснювальної роботи та звернень громадян Ковельської ОДПІ Ірина Войчук ознайомила присутніх, що з січня місяця розпочав функціонувати «Пульс податкової» - унікальний сервіс, що приймає звернення громадян з проблемних питань. Пересічні громадяни або підприємства можуть зателефонувати на «гарячу» лінію «Пульсу податкової» і висловити свої пропозиції та побажання щодо роботи служби або поставити запитання. Протягом робочого дня людина отримає відповідь на свій дзвінок.
Крім того, за цим самим телефоном можна заявити про протиправні та корупційні дії працівників податкової служби. Розповіла, що на веб-порталі ДПС України функціонує Єдина база податкових знань, яка постійно оновлюється та вдосконалюється. Єдина база включає в себе перелік найбільш актуальних питань-відповідей, що виникають у платників податків. Роз’яснила присутнім як можна скористатися цими послугами, бо вони є досить корисними та зручними не виходячи з власного кабінету можна вирішити певне коло питань.
Під час навчання відбувся конструктивний діалог. Бажаючі задавали питання та отримували на них вичерпні відповіді, обмінювалися досвідом.
Підбивши підсумки навчання учасники визначили, що вагомих результатів можливо досягти тільки завдяки налагодженій співпраці.
Коментарі
коментарів немає