У Волинській ОДА розглянули  запит депутата Рубльова В.В. щодо створення культурно-просвітницького центру «Сім'ї Косачів». Про це повідомляє прес-служба Волинської облради.

З цього приводу обласну раду повідомили про наступне:  

"У серпні 2007 року в частині будинку по вул. Драгоманова, 23 (пам'ятка містобудування і архітектури місцевого значення), де проживала родина Косачів в 1890-91 роках, був проведений ремонт і влаштовано експозицію „Лесина вітальня". Експозиція займає 5 кімнат на першому та другому поверхах. Проводяться екскурсії, які можна замовити в дирекції заповідника або в касі замку, літературно-музичні вечори „Гостини в Лесиній вітальні", концерти, презентації книжок тощо.

Останній концерт в заповіднику, присвячений 142-й річниці з дня народження Лесі Українки, відбувся 25 лютого 2013р. Твори Шопена, Дворжака, Вівальді, Лисенка були виконані учнями Луцької музичної школи № 1 ім.Ф.Шопена та струнним квартетом викладачів цієї школи, володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу „Бархатний сезон-2012" (м.Саки). Крім того, у концерті взяла участь лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів, Тетяна Ціхоцька.
Щодо перепланування будинку, то він знаходиться в тому стані, який мав після передачі його дирекції заповідника. Пам'ятка потребує ремонтно- реставраційних робіт, на що було вказано членами комплексної комісії у листопаді 2012 року. У даний час 19 м кв. площі пам'ятки здається в оренду згідно договору, укладеного Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області.

Щодо створення культурно-просвітницького центру «Сім'ї Косачів», повідомляємо, що на Волині існує один з найкращих музеїв Лесі Українки в Україні - у с.Колодяжне Ковельського району, а в Луцьку - Науково-дослідний інститут Лесі Українки та Музей Лесі Українки при Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, у яких зберігаються оригінальні пам'ятки, пов'язані з родиною Косачів. „Лесина вітальня" в приміщенні дирекції заповідника відтворює інтер'єр ХІХст., проте не містить пам'яток, що безпосередньо стосуються Косачів.

Щороку дирекція заповідника проводить науково-практичну конференцію «Любартівські читання» та випускає науково-інформаційний збірник «Старий Луцьк», відбуваються виставки, творчі вечори, зустрічі (з режисером Єжи Гоффманом; першими на Україні володарами Золотої гілки Канівського кінофестивалю сценаристом А.Конончук та оператором І.Стрембіцьким тощо)", - відповідає депутату облради заступник голови ОДА Олександр Курилюк.