27 лютого була проведена обласна селекторна нарада під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Карпюка з питань земельних відносин та роботи галузі тваринництва за 2 місяці 2013 року, і завдання на рік. Про це інтернет-видання «Під прицілом» повідомила прес-служба У АПР у Волинській області.

Зокрема, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко доповідаючи про підсумки роботи галузі тваринництва інформував, що ефективність використаних коштів в минулому році дає результати уже сьогодні, галузь забезпечила виробництво продукції тваринництва на 2,8 відсотка більше в порівнянні до минулого року, сільськогосподарські підприємства забезпечили зростання на 3,8 відсотків. Вперше за останні роки забезпечено приріст поголів’я ВРХ майже на 7 тисяч голів. Також Юрій Горбенко повідомив, що держава розпочала фінансування галузі тваринництва і виплатила зареєстровану заборгованість за 2012 рік у сумі 2,9 млн.грн. за молодняк великої рогатої худоби і 264 тис. за установки індивідуального доїння. Вже в цьому році нараховано дотацію в сумі 4078 тис. грн. за 14,5 тис голів молодняка, що становить 26 відсотків від загальнодержавних асигнувань, на які селяни можуть розраховувати найближчим часом.

Також подані документи за реалізований на забій молодняк ВРХ та свині на суму 106 тис.грн. для особистих селянських господарств та 98 тис.грн. для фермерських господарств, а також 212 тис.грн. для 47 родинних ферм відшкодовано вартість установок індивідуального доїння. «Дані кошти чекаємо уже найближчим часом», – інформував Юрій Горбенко.

Головним аспектом галузі є селекційно-племінна робота, адже наше завдання покращити не тільки генетичний потенціал тварин, але й економічний стан їх господарів, що є основним завданням виконавчої влади області. Завданням для районних спеціалістів та ветеринарної служби буде забезпечення роботи пунктів штучного осіменіння.

Підсумовуючи, Віталій Володимирович загострив увагу на підготовці до весняно-польових робіт. Також наголосив на ролі районних управлінь  агропромислового розвитку у соціально-економічному розвитку села. Та при цьому у деяких районах допускається скорочення посад  в даних управліннях і збільшення апарату райдержадміністрації. Віталієм Карпюком було поставлено завдання відновити чисельність працівників до рівня минулого року.