Генерального директора ТОВ «Ківерцівський механічний завод» визнано винним та засуджено за те, що використовуючи свою посаду, він вимагав у волинянки заплатити 19 тисяч 890 гривень за уточнюючу довідку про шкідливі умови праці її чоловіка. Він повідомив, що якщо вона не заплатить визначену суму, довідки не отримає, - інформує «Під прицілом».

Однак, на прохання жінки він зменшив суму вимоги та згодився на 2000 Євро, що згідно офіційного курсу НБУ становить трохи більше 15 тисяч гривень.

Щоб приховати сам факт отримання хабара, директор змусив жінку написати заяву про надання її чоловікові послуг по оформленню документів на пільгову пенсію з калькуляцією робіт на суму 14 тияч 400 гривень та склав неправдиві офіційні документи. Хоча жодні послуги ним не надавалися і в касу отримані кошти не вносилися.

Також він підробив у вказаних документах підпис головного бухгалтера та завірив їх печаткою даного підприємства. Після чого видав жінці квитанцію до прибуткового касового ордера.

Згідно вироку Рожищенського районного суду від 28 грудня минулого року,  гендиректора засуджено до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади терміном на 3 роки. Однак, від цього покарання його звільнили в зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. А від відбування основного терміну покарання його звільнили за умови, якщо протягом 3 років він не вчинить нового злочину.

Крім того, в дохід держави хабарник сплатив 1 тисячу 645 гривень судових витрат, та 10 тисяч гривень моральної шкоди потерпілій та її чоловіку. Однак, прохання сплатити їм ще 10 тисяч 200 гривень за покриття судових витрат, суд відхилив.

Однак, потерпілий та засуджений звернулися до Апеляційного суду Волинської області. Він – з метою підвищення міри покарання своєму кривднику, а він – з метою повного виправдання.

Потерпілий зазначив, що призначене засудженому покарання є надто м'яким та обране без врахування того, що він всіляко ухилявсі від відповідальності за вчинені ним злочини, у скоєному не зізнався та не розкаявся. Крім того, визначений судом розмір моральної шкоди вважає надто малим, а відмову суду в задоволенні цивільного позову про відшкодування матеріальних збитків - безпідставною.

Підсудний, в свою чергу, наполягає на тому, що виданий ним прибутковий касовий ордер та квитанція за надані послуги не є фіктивними документами. Тому просить суд виправдати його повністю за відсутності в його діях складу злочину.

Таким чином, колегія судів судової палати ухвалила апеляцію підсудного залишити без задоволення, а апеляцію потерпілого задовольнити частково.

А саме: зобов'язати підсудного сплатити ще 15 тисяч гривень моральної шкоди на користь потерпілого.