Традиційно 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я. Власне, сьогодні в Управлінні охорони здоров'я Волинської облдержадміністрації відбулася прес-конференція, на якій головним чином йшлося про найбільш поширену та небезпечну хворобу – артеріальну гіпертензію, більш відому як гіпертонію. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Як зауважив доктор медичних наук, професор, завідувач обласного центру кардіоваскулярної патології і тромболізису КП «Луцька міська лікарня» Андрій Ягенський, понад 60 % смертей на Волині спричинені саме серцево-судинними захворюваннями: «З січня цього року ми обстежили 170 сільських голів. Побували у 7 селах-глибинках Маневицького району, де обстежили близько 350 людей. Але, чомусь саме чоловіків дуже важко було примусити пройти це обстеження, навіть при тому, що проводили ми його абсолютно безкоштовно. Приміром, вартість такого обстеження становила б приблизно 200 гривень. Жінки більш відповідальніше ставляться до свого здоров'я».
За словами завідувача кардіологічним відділенням обласної клінічної лікарні Сергія Саламатіна, більш розповсюдженішого захворювання, як артеріальна гіпертензія, в області не існує. Важка ця хвороба ще й тим, що людині щоденно протягом всього життя потрібно приймати відповідні ліки, а це досить непросто.
До речі, постановою Уряду від 25 квітня минулого року, втілюється пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонію. Таким чином, здійснюється підготовка лікувальних закладів та власне самих лікарів до порядку та правил виписування рецептів для хворих на гіпертонічну хворобу та уточнення реєстру хворих, які потребують медикаментозного лікування.
Згідно цього, Кабмін виділяє кошти для аптек, щоб компенсувати витрати на медикаменти. Таким чином, вже на сьогоднішній день цією програмою скористувалися близько 24 тисячі хворих на гіпертонію, тоді як на диспансерному обліку перебуває близько 200 тисяч волинян.
Цікаво, що в цьому році передбачено майже 4 мільйони гривень на пільгові рецепти для хворих на артеріальну гіпертензію. За пільговими рецептами необхідно звертатися до лікарів – дільничних, сімейних або ж кардіологів, за місцем проживання. Відпускають медикаментозні препарати в аптеках міста.
Варто зауважити, що така система отримання пільгових ліків, значною мірою гальмує можливість отримати ці медикаменти жителям сіл, які мусять оплатити гроші за дорогу для того, аби отримати недорогий препарат від тиску за рецептом в аптеці міста. Однак, як зауважили лікарі, люди повинні дбати про своє здоров'я свідомо і головна причина, за якою люди нехтують піклуванням про свій стан - не фінансова, а банальна безвідповідальність.
Коментарі
коментарів немає