Сьогодні в Господарському суді Волинської області розглядалася справа за позовом Житлово-комунального підприємства №11 до Державного комунального підприємства «Луцьктепло» про стягнення з останнього 16 тисяч 559 гривень. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Суть справи в тому, що 16 грудня 2011 року в квартирі по вулиці Конякіна, що в Луцьку, відбулося затоплення через прорив труби. Таким чином, господиня квартири подала позов в Луцький міськрайонний суд Волинської області на ЖКП №11 та «Луцьктепло». Але, оскільки між власницею та ЖКП №11 були договірні відносини, і саме це підприємство має відповідати за утримання будинку, то суд зобов'язав відшкодувати збитки потерпілій саме житлово-комунальну організацію.

Однак, представник ЖКП №11 вважає, що «Луцьктепло» теж причетний до даної ситуації, тому що між обома підприємствами був укладений договір про співпрацю.

Згідно слів відповідача, ключі від технічного приміщення знаходяться в майстра ЖКП, тому саме він  відчиняє технічні приміщення для працівника «Луцьктепла» і вони разом проводять перевірку  стану труб. Однак, відповідальність за утримання тепломережі лежить саме на «Луцьктепло».  

Себто, позивач наполягає на тому, що оскільки не була проведена своєчасна заміна труб в липні, коли проводилася підготовка до осінньо-зимового періоду, виникло затоплення квартири.

Далі позивач говорить, що згідно акта затоплення, відбувся прорив труби в двох місцях. А в акті готовності до опалювального періоду від 2011 року зазначалося, що на трубі була відсутня ізоляція, що вже може свідчити про її пошкодження. Також на трубах була корозія, однак її теж не було усунено.

Відповідача в свою чергу запитав, чи зазначено в акті готовності до опалювального періоду, де саме відсутня ізоляція – там де стався прорив труби чи в іншому місці? Однак, позивач не дав відповіді на це запитання.

Щодо корозії відповідач зауважив, що вона виникає середині труби, а не зовні, тому цей процес не є помітним. А ізоляція на трубах, захищає їх не від корозії, а від втрати тепла.

За словами представника «Луцьктепла», рішенням міськрайонного суду встановлено, що затоплення відбулося внаслідок пошкодження трубопроводу через його довготривалу експлуатацію. Тому, головна причина аварії – фізичне зношення труби. Крім того, між опалювальними сезонами вони здійснювали гідравлічне випробовування труб, тож все було нормально.  

«Відповідальність за утримання мереж несе баланс-утримувач, яким є саме ЖКП. Крім того, у паспорті підготовки до опалювального сезону на 2011-2012 роки сам позивач зазначив, що стан тепломереж у задовільному стані», - висловився відповідач.

Суддя в свою чергу запитав позивача, чи зверталися вони стосовно капітального ремонту труб через закінчення їх терміну експлуатації до міськради, на що послідувала відповідь, що головним інженерам ЖКП №11 інформація про те, що труби дійсно зношені і вичерпали свій термін експлуатації – невідома.

Таким чином, крапку в цій спірній ситуації ще не поставлено. У даній справі оголошено перерву до 17 квітня. Зокрема, тоді ж стане відомо, хто саме має робити капітальний ремонт мереж – «Луцьктепло» чи все ж таки ЖКП.