Впродовж 16-ти років Григорій Стеценко обіймав посаду ректора Луцького біотехнічного інституту, філії Міжнародного науково-технічного університету, що у Києві. А в квітні минулого року його раптово перевели на посаду двірника. А все, каже, через викуплені ним два приміщення у Луцьку: інститут та гуртожиток. Натомість зараз йому інкримінують незаконне заволодіння ними, - пише ТРК «Аверс».

За словами екс-ректора закладу Григорія Стеценка, у 1996 році він разом із засновником Міжнародного Науково-технічного університету Юрієм Бугаєм створюють товариство з обмеженою відповідальністю «Луцький біотехнічний інститут Міжнародного науково-технічного університету», згідно статуту якого Стеценко отримує право одноосібно здійснювати правочини. У 2003 році помирає президент МНТУ Юрій Бугай. А ректор Луцького біотехнічного Григорій Стеценко створює власне товаристово «Освіта плюс», використовуючи статутне право викупляє у ЛБІ МНТУ навчальний корпус та гуртожиток. 

Обвинувачений Григорій Стеценко розповів: «Я створюю товариство «Освіта плюс». Своє. І викупляю ці два приміщення, але слово викупляю досить таке абсурдне. Я звернувся до нотаріуса Троц Юлії Борисівни. Кажу: чи маю я право купити? Вона, згідно чинного законодавства, подивилася статут і знайшла цей пункт, де я маю право використовувати 50% статутного фонду. Все нормально. Я звернувся в БТІ. Мені дали право власності на товариство з обмежаною відповідальністю. Все згідно чинного законодавства».

На той час, за словами Стеценка, статутний фонд ЛБІ МНТУ складав 3 мільйони 231 тисячу гривень. А два приміщення він викупив за 500 тисяч гривень. Екс-ректор стверджує, такими діями він не порушив статуту. 

Адвокат Богдан Ульчак пояснив: «Статут надавав йому право укладати такі угоди. Відповідно, він цим правом скористався. І говорити про те, що він в якийсь спосіб перевищив чи зловживав своїм службовим становищем немає жодних підстав».

Григорій Стеценко розповідає, що після смерті Юрія Бугая ні дружина засновника МНТУ, ні його донька, ні син протягом 9-ти років не цікавлися роботою товариства та не проявляли ініціативи вступити до нього. І тільки у 2012-му вони пред’являють свої права як спадкоємці і заявляють у прокуратуру.

Начальник відділу боротьби з корупцією прокуратури Волинської області Володимир Заплотинський: «Дане кримінальне провадження порушувалося ще у 2012 році. Підставою для порушення кримінальної справи було звернення посадових осіб. Президента ЗАТ Міжнародно науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая… на даний час кримінальне провадження завершене і направлене до суду. Розпочате воно було за фактами привласнення, однак встановлено було, що цією посадовою особою було вчинено перевищення своїх службових повноважень. А саме: без погодження, як того вимагали нормативні документи, зокрема статут товариства, в якому він працював, відчуження двох об’єктів нерухомості». 

Стеценко в свою чергу заявив: «Вони входять через 9 років у товариство незаконно, хоча термін вже пройшов. Але суди їх підтримують. Якщо хтось помирає, то протягом 6 місяців спадкоємці можуть вступити в товариство. А тут пройшло 9 років. Згадали і кажуть: ми у вас заберемо все. І суди все підтримують. Але вони мають захист в Києві. І настільки це пахне корупцією, що ми можемо доказати це тільки в Європейському суді».

Спершу вони звільняють Стеценка з посади ректора. Через суд його поновлюють. Однак керівництво МНТУ переводить його на посаду двірника. А потому, звертаючись до прокуратури, порушують проти екс-ректора кримінальне провадження і його затримують у власному будинку. В чоловіка не витримує серце, тож у кайданах його везуть у лікарню. Там Стеценка цілодобово стерегли правоохоронці. Чому так, він не втямить, бо всі документи про купівлю приміщень у нього є. 

Нотаріус, яка завіряла договір купівлі-продажу, коментувати будьщо відмовилась, посилаючись на таємницю вчинення нотаріальної дії. Тим часом керівництво Міжнародно науково-технічного університету ситуацію, яка склалася навколо Сетеценка, поки теж не коментує. 

За словами Григорія Стеценка, скоро мине рік, як його сім’я потерпає від обвинувачень та погроз. Обвинувачений каже, пройшов вже кілька десятків судів, однак підозрює, що на феміду чинять тиск згори. Його заяву, направлену у Генеральну прокуратуру, скерували назад в обласну. Справу Стеценка розглядали у Вищому господарському суді. 

Адвокат Богдан Ульчак зауважив: «Справ попало до Вищого господарського суду в різні періоди. І попри це всі ці справи попадають до тієї ж самої судді. Це майже не можливо, якщо б все відбувалося в рамках закону. Це наштовхує на відповідні певні роздуми».

Чи мав право Григорій Стеценко купляти приміщення без згоди спадкоємців МНТУ, чи мали вони право згідно чинного законодавства вступати до Товариста «ЛБІ МНТУ» після 9 років від смерті його засновника Юрія Бугая та чи притягатиметься до відповідальності приватний нотаріус, який завіряв договір купівлі-продажу майна у разі, якщо Міськрайонний суд визнає дії Стеценка неправомірними? З цими питаннями ми звернулися до Волинської прокуратури, однак на жодне з них конкретної відповіді не отримали. 

Заплотинський зауважив: «Дійсно, деякі обставини тих злочинів, які інкримінуються йому на даний час, буде не правильно і не коректно обговорювати, оскільки триває судовий розгляд кримінальної справи, і об’єктивна істина буде встановлюватися саме там».