Уже зовсім скоро в Луцьку відкриють Центр надання адміністративних послуг, який працюватиме у відреконструйованому приміщенні на вулиці Лесі Українки. Проте наразі там розташовується «Книжковий пасаж», на якому книг уже майже нема. Тож ВІП вирішив поцікавитись у лучан і владців, чи вважають вони доцільним функціонування пасажу. 

Нагадаємо, що колись у місті книги можна було придбати поблизу ЦУМу, а згодом спеціально для торгівлі поліграфічною продукцією обладнали «Книжковий пасаж».

Коли ж почали проводити реконструкцію Центру надання адміністративних послуг, постало питання про перенесення наявних у пасажі торгових точок.

Начальник управління містобудування та архітектури Луцької міськради Юрій Казмірук розповів про кілька варіантів, які можуть стати ринком для книгарів. Одне з можливих місць – стадіон біля колишньої школи №8, навпроти Центрального ринку. Інші варіанти – за філармонією, що на вулиці Глушець, чи перед нею. Саме варіант із виходом на проспект Волі визначили найоптимальнішим. Мовляв, це вдалий варіант для підприємців, крім того, там курсує чимало пішоходів. Проте згодом питання вирішили відкласти на невизначений термін.

Свою незгоду з приводу перенесення пасажу висловили й підприємці. До слова, ситуація на книжковому ринку - неоднозначна: там тривають суперечки щодо землі, на якій розміщені торгові точки.

Журналісти ВІПу теж вирішили відвідати ринок, однак, як виявилось, книгами торгують там не всі. Так, на території пасажу розміщений контейнер із випічкою, кавою, сувенірами та хенд-мейдом.

У коментарі ВІПу Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що він - не проти функціонування ринку, проте все ж підприємці повинні торгувати книгами. Наразі ж там чого тільки немає. «На сьогодні там можна все купити: пиво, сік, пиріжки, морозиво. Це вже ярмарка якась, а так не має бути», - зауважив Микола Романюк і додав, що влада буде спілкуватись із підприємцями. Якщо ж вони не дослухаються, то пасаж – ліквідують. Не задоволений Луцький міський голова і зовнішнім виглядом кіосків, які швидше нагадують хлібні ятки, а це - неправильно.

Крім того, Микола Романюк наголосив, що переносити «Книжковий пасаж» поки ніхто не буде, хоча градоначальник зауважив, що особисто він хотів би, аби там залишилась просто гарна місцина з лавочками для відпочинку лучан.

Самі ж лучани теж неоднозначно реагують на функціонування такого ринку. Одні чесно зізнаються, що ніколи там не були, інші - що нічого на пасажі не купують, ще деякі переконують, що в Луцьку таки має бути місце для торгівля книгами.