Волинянка звернулася в Луцький міськрайонний суд з позовом до Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - повідомляє «Під прицілом».
Зокрема позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що вона була дружиною нині покійного пенсіонера, який отримував пенсію, як працівник МВСУ. Після семрті чоловіка їй призначено пенсію в разі у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». В подальшому вона з’ясувала, що УМВС у Волинській області невірно визначило розмір посадового окладу її чоловіка, що стало причиною невірного нарахування розміру і її пенсії по втраті годувальника та допомоги на поховання.
Жінка звернулася із відповідною заявою про перерахунок виплат, однак, відповідач ГУ Пенсійного фонду у Волинській області відмовив позивачу у перерахунку та виплаті правильної суми.
Отож, наразі позивач просить суд, визнати протиправними дії УМВС у Волинській області щодо несвоєчасного надання ГУ Пенсійного фонду у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення її загиблого чоловіка, а також просить суд зобов’язати ГУ Пенсійного фонду у Волинській області перерахувати та виплатити їй недоотримані суми пенсії та її пенсію в разі втрати годувальника та допомогу на поховання відповідно до норм закону.
Представники відповідачів в судовому засіданні позов не визнали та просили суд відмовити в поданому позові.
У ході справи судом було встановлено, що чоловіку позивача у відповідності до вимог Постанови КМУ від 23.05.2012 р. N 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» було перераховано пенсію, яку він отримував як пенсіонер УМВС. Також при перерахунку пенсії відповідач ГУ Пенсійного фонду у Волинській області взяв до уваги довідку УМВС України у Волинській області від 14.03.2008 року, якою підтверджено розмір посадового окладу у розмірі 1 100 гривень.
Згодом пенсію було збільшено до 1 250 гривень.
Отже, УМВС України у Волинській області надало органам пенсійного фонду недостовірну інформацію щодо розміру посадового окладу. З цього виходить, що УМВС України у Волинській області надало органам пенсійного фонду недостовірну інформацію щодо розміру посадового окладу.
Також варто зауважити, що чоловік позивача за життя неодноразово звертався до ГУ Пенсійного фонду у Волинській області для з'ясування обставин перерахунку його пенсії. Суми пенсії, які не було нараховані померлому чоловіку за час його життя, не входять до складу спадщини і не можуть бути стягнені в судовому порядку, оскільки, право на такі виплати мають особистий характер.
Тому позовні вимоги в частині перерахунку та виплати сум пенсії, що не були виплачені померлому не підлягають до задоволення.
Враховуючи усе сказане вище суд вирішив задовольнити позов частково.
Отож суд визнав протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області щодо надання недостовірних відомостей про розмір посадового окладу та визнав протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо перерахунку та виплатити.
Коментарі
коментарів немає