Під час міжрегіональної селекторної наради з питань надання перинатальної допомоги, перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Ірина Акімова зауважила, що Волинська область посідає одне з перших місць серед областей, які зробили найбільше роботи з підготовки пакетів документів щодо реалізації в області Національного проекту «Нове життя». Про це повідомляє «Під прицілом».

Вона також наголосила, що в областях є загальна тенденція збільшення вартості проектів. І додала, якщо сума перевищить  визначений ліміт, то плата лягає на місцевий бюджет. «Очень тщательно подойдите к вопросу аргументирования финансовых затрат», - наголосила Ірина Акімова.   

Зокрема, на створення перинатальних центрів у рамках Національного проекту «Нове життя» було виділено 341 мільйон гривень. Всі регіони були повністю профінансовані.

Мовляв, одне з зауважень для всіх: звернути належну увагу на підготовку кадрів у перинатальних центрах.

Олександр Курилюк, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації, повідомив: «Ми виділили 7,5 мільйонів гривень з обласного бюджету. 3 мільйони гривень ми вже освоїли. Будівельні роботи ведуться. Проектно-кошторисна документація майже завершена».

Стосовно інформаційної політики, Олександр Курилюк зазначив, що на сайті обласної ради є цикли матеріалів, публікацій щодо створення та реалізації перинатальних центрів у Луцьку. Разом з тим, він додав, що у Луцьку є кадри, які зможуть працювати у цих центрах. Частина фахівців направлена у Португалію, де вони отримують належну медичну підготовку.

Завершити роботи у перинатальному центрі Луцька планують у квітні наступного року.

До того ж, порадувало Адміністрацію Президента і те, що в Луцьку уже кілька років працює електронний реєстр вагітних та новонароджених. Хорошим досвідом роботи, вони просили поділитися із керівництвом інших областей.

Керівник національного проекту «Нове життя» Віктор Сірман зауважив: «Достатньо приємно працювати з Волинню».