Згідно ухвали Господарського суду Волинської області за заявою ТзОВ «ГЮАЛОС», що знаходиться в місті Дубно Рівненської області до нововолинського ТзОВ «АЛЮГЛАС» було порушено провадження у справі про банкруство останнього, - інформує «Під прицілом».

Таким чином, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, а також заборонено посадовим особам нововолинського підприємства без згоди розпорядника майна приймати рішення про реорганізацію чи ліквідацію. Накладено заборону на відчуження майна боржника, а також розпорядження коштами без згоди розпорядника майна, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено його розпорядником арбітражного керуючого Валерія Григор'єва.

За результатами підготовчого засідання, ухвалою суду було визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора – ТзОВ «ГЮАЛОС» до боржника у розмірі 369 тисяч гривень.

Розпорядника майна зобов'язано за результатами грошових вимог кредиторів скласти і подати до суду на затвердження реєстр вимог кредиторів ТзОВ «АЛЮГЛАС».

Таким чином, згідно реєстру вимоги кредиторів визнані в таких розмірах: ТзОВ «ГЮАЛОС» на суму 369 тисяч гривень, ПАТ «Західінкомбанк» на суму 18 мільйонів 243 тисячі 874 гривні, фізична особа Іван Рижук – на 1 мільйон 129 тисяч 973 гривні.

Варто зауважити, що на розгляд справи в суді ні ініціюючий кредитор, ні конкурсний кредитор, ні власне сам боржник не з'явилися. Однак, присутній представник «Західінкомбанку» просив суд прийняти рішення про визнання боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру щодо нього.

Однак, як встановив суд, навіть виявлення додаткових резервів «АЛЮГЛАСУ», не дасть можливості погасити усю заборгованість цього підприємства, себто, майже 20 мільйонів гривень.

Цікаво, що під час проведення засідання зборів кредиторів, арбітражний керуючий подав фінансовий звіт боржника, з якого витікало, що в ще 2011 році  із ТзОВ «АЛЮГЛАС» було виокремлене нове підприємство – «АЛЮГЛАС ПЛЮС». У звязку з цим комітет кредиторів доручив арбітражному керуючому провести дослідження щодо правомірності здійснення виділення з боржника нового підприємства та вплив «АЛЮГЛАС ПЛЮС» на господарсько-фінансову діяльність підприємства-боржника.

Як з'ясував арбітражний керуючий, вищевказана процедура не вплинула на фінансовий стан ТзОВ «АЛЮГЛАС».

Таким чином, суд постановив процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство ТзОВ «АЛЮГЛАС» припинити, а саме товариство визнати банкрутом. Відкрити ліквідаційну процедуру боржника строком на 12 місяців.  Скасувати осі обмеження та арешти на майно. Ліквідатором товариства призначити арбітражного керуючого Валерія Григор'єва. Ліквідатора зобов'язали подавати до господарського суду та комітету кредиторів звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище та майно боржника. Ліквідатору, після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури, скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута і подати до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.

Судячи з розміру боргу, а також попереднього виокремлення нової фірми, цілком очевидно, що банкрутство «АЛЮГЛАСУ» є фіктивним.