Третій рік поспіль всеукраїнський діловий тижневик «Коментарі» складає так званий рейтинг керівників виконавчої влади у регіонах, яких чомусь називає губернаторами, запозичивши цю назву в Росії. Волинь за результатами трьох років вийшла на перше місце. Та чи відчули більшість волинян такі нібито відмінні результати роботи влади, зокрема голови облдержадміністрації Бориса Клімчука? Про це йдеться у статті Романа Карпюка на сайті Волинської облради.

«Навряд, бо життя більшості мешканців сьогодні є злиденним. Адже середня заробітна плата на початок цього року, за даними Державної статистичної служби, становила всього 2 591 гривню, що відповідає лише 24-му місцю серед 27 регіонів України. Особливо бідують селяни, де високий рівень безробіття. А якщо у сім’ї немає пенсіонерів, то життя людей є справді нестерпним.

Незважаючи на те, що виконавча влада Волині постійно декларує бурхливу діяльність по ліквідації заборгованості із зарплати, на кінець березня цього року людям не виплатили 3,8 мільйона гривень зароблених коштів.     

Експерти тижневика додали голові облдержадміністрації Борису Клімчуку 11 балів за зростання народжуваності, але до цього показника навряд чи причетна виконавча влада. До того ж, у січні–лютому 2013 року, за офіційними даними статистики, в області померла 1 255 людей, що на 41 особу (3,4%) більше, ніж за такий же період торік. Тобто загальний коефіцієнт смертності зріс із 13,8 до 14,2 померлих на 1 000 жителів. Чи не є це якраз наслідком так званої медичної реформи, яку так наполегливо лобіює сам голова облдержадміністрації?     

Активна ж діяльність голови облдержадміністрації Бориса Клімчука щодо відкриття дошкільних закладів — не що інше, як показуха, бо саме під час його попереднього керівництва відбулося катастрофічне скорочення мережі дитсадків. Виходить, спочатку потрібно було їх закрити, приміщення роздати чи розпродати, щоб зараз похвалитися турботою про наймолодших волинян.     

На сповільнення розвитку економіки, що спричинило ріст заборгованості із заробітної плати, вплинули тривалі затримки до і після нового року Державним казначейством оплати рахунків місцевих рад, борги з повернення ПДВ, що в Україні на початок цього року досягли 5,5 млрд грн. Однак цей показник у розрізі регіонів, як і загальна заборгованість державного і місцевих бюджетів за виконані роботи і послуги, а також переплати податку на прибуток, які, за даними експертів, є значними, ретельно приховані.

Наболілою для жителів області є й проблема отримання документів на ділянки під забудову та дозвільних — на саме будівництво. За це людям доводиться витрачати значні суми грошей. Торік на Волині введено в експлуатацію всього 303,7 тис. м2 житла, а це лише 14–а позиція з 27–ми в Україні. Однак голова облдержадміністрації Борис Клімчук чомусь не звертається ні до НКРЕ, ні до Кабінету Міністрів України з пропозицією зменшити вартість цих робіт хоча б наполовину. Оце так будує він нову Волинь!

Виконавча влада практично відмежувалась від підтримки прокладення підвідних газопроводів до населених пунктів за рахунок бюджету, переконуючи волинян використовувати альтернативні джерела тепла. Але, звичайно, найкращою і найбільш переконливою агітацією за котли, що працюють на твердому паливі, була б привселюдна відмова самого Бориса Клімчука користуватись природним газом у власному будинку, бо люди і в селах, і в райцентрах все-таки хочуть відчути комфорт у своїх оселях, що забезпечує саме природний газ.

Волинська влада не раз вихвалялася рекордною за останні роки сумою коштів, яка виділена на ремонт і будівництво доріг. Але ще жодного року шляхи, окрім траси Варшава — Київ, не були в такому рекордно катастрофічному стані, як цієї весни.     

На жаль, на останній сесії облради під час звіту голови облдержадміністрації Бориса Клімчука депутатам не вдалося почути відповіді на ці гострі питання. Тому звертаюся до керівника виконавчої влади з пропозицією без похвальби чесно розповісти про свою роботу, не ретушуючи болючі проблеми життя волинян».