Сьогодні в прокуратурі області під головуванням прокурора Волині Андрія Параки та начальника УМВС України в області Олександра Терещука відбулося спільне розширене засідання колегії прокуратури та Управління МВС України у Волинській області з питань виконання завдань кримінального провадження та оперативно-розшукової діяльності. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.
У засіданні взяли участь міські, районні, міжрайонні та прирівняні до них прокурори, начальники структурних підрозділів обласного апарату прокуратури Волині та начальники територіальних відділів й слідчих підрозділів УМВС України в області.
Розпочинаючи засідання колегії, прокурор Волині Андрій Парака наголосив, що з часу набуття чинності новим Кримінальним процесуальним Кодексом України минуло уже досить часу. З метою забезпечення практичного упровадження та виконання вимог нового КПК й Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань прокуратурою Волині та УМВС України в області було вжито спільних, узгоджених заходів, у тому числі методичного спрямування.
Ці питання розглядались на розширеному засіданні колегії прокуратури області, двох координаційних нарадах. Видано низку організаційно-розпорядчих документів, зі слідчими та процесуальними керівниками проведено спільні навчальні семінари, на місця скеровано відповідні листи орієнтовного характеру.
З часу набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України слідчими підрозділами органів внутрішніх справ області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено майже 10 тисяч заяв і повідомлень про злочини.
За цей період слідчими закінчено розслідування у 3877 кримінальних провадженнях, до суду скеровано 828. З числа направлених до суду проваджень з обвинувальними актами 69 – на підставі угод про визнання винуватості та примирення з потерпілим.
Водночас, вжитими обласними апаратами слідчого управління УМВС України в області та прокуратури області заходами не завжди вдається налагодити належну взаємодію прокурорів, слідчих та оперативних підрозділів щодо ефективного застосування норм КПК при реєстрації заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, їх розслідуванні та розкритті, прийнятті відповідних процесуальних рішень у розумні строки.
Мають місце факти невнесення до ЄРДР відомостей про кримінальні правопорушення, за неналежного процесуального керівництва не завжди дотримуються розумні строки досудового розслідування, у тому числі у кримінальних провадженнях про правопорушення, вчинені при очевидних обставинах та у яких встановлені особи, причетні до їх вчинення. Пасивно використовуються заходи забезпечення кримінального провадження.
Начальник УМВС України в області Олександр Терещук зауважив, що у роботі слідчих та оперативних підрозділів міліції наявні проблеми і їх необхідно вирішувати. Адже волиняни оцінюють роботу правоохоронців саме за її результатами. Тому усім, хто працює неналежно, буде дано принципову оцінку.
На засіданні колегії прийнято рішення про притягнення ряду керівних працівників правоохоронних органів до дисциплінарної відповідальності, у тому числі звільнення їх із займаних посад за неналежне виконання службових обов'язків з організації роботи підпорядкованих підрозділів.
Підсумовуючи засідання, прокурор області Андрій Парака наголосив, що за кожним кримінальним провадженням – доля людини, її життя і здоров'я, порушені інтереси держави, тому прокуратурою Волині та Управлінням МВС України в області буде вжито додаткових заходів для забезпечення якісного досудового розслідування кримінальних проваджень та виконання завдань оперативно-розшукової діяльності.
Коментарі
коментарів немає