Генеральний директор місцевого товариства з обмеженою відповідальністю, виконуючи фінансово-розпорядчі функції та здійснюючи фінансово-господарську діяльність, незаконно розтратив майно в особливо великих розмірах. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Таким чином, підсудний, без згоди співвласників товариства, незаконно продав нерухомість - гуртожиток, площею 476 квадратних метри за свідомо зниженою ціною.

Отже, гендиректор продав нерухомість, 83,45% акцій якого належали йому особисто, ЗАТ «Демидівська СПМК-3», головою правління якого є його рідний брат.

Далі він уклав договір купівлі-продажу з ЗАТ «Демидівська СПМК-3», згідно якого здійснив відчуження нерухомого майна, вартість якого згідно висновку судово-будівельної експертизи від 2010 року становила 5 мільйонів 491 тисяча 748 гривень. Підсудний же продав це майно лише за 86 тисяч 464 гривні.

Таким чином, він сприщив своєму підприємству збитків на суму, що більше ніж в шістсот разів перевищує установлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян.

Власне, ця справа про обвинувачення гендиректора розглядалася в Луцькому міськрайонному суді Волинської області.

Варто зауважити, що підсудний на судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованих органом досудового слідства злочинах не визнав, як і цивільних позовів щодо відшкодування завданої шкоди. Окрім того, вважає, що не може бути притягненим до кримінальної відповідальності, так як в момент вчинення протиправних дій був звільнений із займаної посади, а до того часу він перебував на лікарняному.

Незважаючи на те, що підсудний не визнавав своєї вини у розтраті майна в особливо великих розмірах, його безпосередня причетність до цієї справи підтверджується зібраними на досудовому слідстві та дослідженими в судовому засіданні доказами.

Таким чином, дослідивши та оцінивши всі докази по справі, суд приходить до висновку, що підсудний своїми умисними діями, що полягають у зловживанні своїм службовим становищем та розтраті майна в особливо великих розмірах, вчинив злочин, передбачений частиною 5 статті 191 ККУ.

Тому, керуючись статтями 323, 324 КПК України, суд визнав підсудного винним у вчиненні злочину та призначив йому покарання у вигляді 7 років позбавлення волі та позбавив його права обіймати керівні посади терміном на 3 роки з конфіскацією всього належного на праві приватної власності майна.

Однак, на підставі статті 6 пункту 2 КПК України, яка передбачає обставини, що виключають провадження у кримінальній справі, якщо вона підлягає закриттю через … відсутність в діянні складу злочину.

Предмет застави, що внесений на депозит ГУ ДКСУ у Волинській області в сумі 50 тисяч гривень, було звернено в рахунок відшкодування завданої матеріальної шкоди.

А також суд стягнув з підсудного в користь очолюваного ним товариства 5 мільйонів 405 тисяч 283 гривні матеріальної шкоди.

Більше того, арешт, накладений на квартиру та земельну ділянку підсудного – суд зняв, а цивільні позови потерпілих – залишив без задоволення.