Сьогодні голова облдержадміністрації Борис Клімчук доповідав Главі Держави про підсумки соціально-економічного розвитку Волині у І-му кварталі поточного року,- повідомляє прес-служба облдержадміністрації

У своєму звіті обласний керманич відзначив поступовий ріст індексу промислового виробництва (102,5%), стабільне збільшення обсягу валової сільськогосподарської продукції (в цілому на 3,9%, де вагома частка виробництва м’яса – ріст на 7,5%), нарощення темпів будівництва (102,5%). Відмічено випереджальний відносно України (+9,2%) ріст середнього розміру заробітної плати штатного працівника області (+12,7%) та суттєве (на 18,9%, до 4,2 млн грн) скорочення загальної заборгованості з виплати зарплати, що стало можливим завдяки напрацюванню оптимальних механізмів співпраці між державними структурами та підприємницькими колами. Індекс споживчих цін в області за квартал теж склав 99,8 відсотка, що нижче, ніж в середньому в Україні – 100,1%. Відтак, область динамічно розвивається, що відображається на доходах волинян.

Найактуальнішим питанням для порядку денного на Волині голова облдержадміністрації назвав контроль за пропуском талих повеневих вод - сьогодні область знаходиться на пікові повені, хоча на деяких територіях вже фіксується зниження рівня води. Цьогоріч повінь – одна з наймаксимальніших за обсягом, але роботи із запобігання підтопленням, виконані напередодні завдяки дорученням Президента України та відповідної реакції Уряду, дозволили уникнути суттєвої шкоди, яку висока вода могла принести людям та їх господарствам.

Борис Клімчук від імені усіх волинян подякував Віктору Януковичу за дієву допомогу. Водночас – доповів, що проведення протипаводкових заходів все ще залишається актуальним для окремих населених пунктів і територій області. Згідно з розрахунками, проведеними фахівцями Держводагентства, орієнтовна вартість робіт, які ще необхідно провести на меліоративних мережах волинського Полісся, становить 33,8 млн грн, а саме: внутрішньогосподарська меліоративна мережа – 7,9 млн грн, міжгосподарська меліоративна мережа – 5,9 млн грн, міста обласного підпорядкування – 8,0 млн грн, лісогосподарські підприємства – 9,5 млн. грн., захист від затоплення і підтоплення повеневими водами р. Стохід сіл Заріка і Пожог Любешівського району – 2,5 млн грн. Крім того, 6,6 млн грн необхідно для будівництва нової гідроспоруди Білоозерської водоживильної системи.

Президент України цікавився реальним станом виконання низки його інших доручень щодо соціально-економічного розвитку Волині. Вони стосуються в тому числі таких дороговартісних нових будівельних об’єктів, як обласний перинатальний центр, школа у 55 мікрорайоні міста Луцька, напірний колектор побутової каналізації у Шацькому національному природному парку, шахта №10 «Нововолинська». Керівник області надав пояснення по кожній з новобудов, проаналізувавши темпи виконання робіт та плани фінансування з державного та місцевих бюджетів і попрохав Главу держави підтримати Волинь у виділенні коштів державної скарбниці на спорудження нових бюджетних закладів та стратегічного для енергетичної безпеки нашої держави виробництва (шахти №10 «Нововолинська») у 2013 -14 роках.