Сьогодні в приміщенні Громадського інформаційно-аналітичного центру відбулася зустріч журналістів з представниками громадського руху ЧЕСНО. Мова йшла про те, яким чином примусити народних депутатів бути прозорими, підзвітними, ефективно працювати, бути непричетними до корупційних дій та не порушувати права та свободи громадян, і чи взагалі це можливо, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».
Зокрема, учасник руху Чесно Олег Рибачук заявив, що ні один нардеп минулого скликання не відповідав жодним критеріям чесності.
«Політики мають знати, що минули ті часи, коли вони ні за що отримували гроші. А хто у них хоч раз запитував, де вони беруть гроші на Лексуси?», - зіронізував він.
Наразі народні депутати мають понад 40 пільг, з яких 18 – абсолютно необґрунтовані. Серед них – право депутата на отримання у власність житлового приміщення та одноразової грошової компенсації для створення належних житлових умов, матеріальна допомога під час відпустки, яка надається у розмірі подвійної зарплати депутата, право депутата та членів його сім'ї на безкоштовне користування залами офіційних делегацій, аеропортів та залізничних вокзалів. Навіть дружини депутатів фактично утримуються за рахунок держбюджету.
Більше того – пільги надаються навіть колишнім депутатам. Так, виплачується матеріальна допомога екс-депутатам, якщо вони не працевлаштовані, у розмірі своєї колишньої зарплати перші 1-2 роки після припинення повноважень, а також право на їх безкоштовне медичне обслуговування та безкоштовні путівки. Окрім того – у разі виходу на пенсію вони отримують грошову допомогу у розмірі 12 місячних окладів.
Варто зауважити, що більшість депутатів навіть не знають, на що вони щомісячно отримують 17 тисяч гривень. Ці гроші виділяються їм як допомога для забезпечення постійного контакту з виборцями. Однак, більшість з нардепів відмовляються звітувати, на що саме вони пускають ці гроші.
Частина з них говорить, що ці кошти йдуть на утримання їхніх громадських приймалень та транспортні витрати. Однак, саме на це вони отримують окремі пільги.
Наразі 80% волинян і гадки не мають де знаходяться громадські приймальні народних депутатів їхнього округу, проте відома та активно діюча є громадська приймальня Ігоря Палиці у Луцьку. Не охоче нардепи розповідають і про своїх помічників. Приміром, у народного депутата Степана Івахіва їх аж 9.
Разом з тим, абсолютна більшість українців – майже 90% вважає, що депутат має бути доступним для виборців та оприлюднювати всі адреси своїх приймалень, телефонів помічників та робочих контактів. Майже 90% населення вважає, що депутат повинен вести прийом громадян особисто, а також публікувати свою біографію, аби її факти можна було перевірити публічно.
Разом з тим, українці переконані, що депутат щомісяця повинен звітувати про свою роботу та про використання коштів, які виділяються йому на депутатську діяльність. Себто, контактувати з виборцями так, як вони це робили під час виборчої компанії.
Коментарі
коментарів немає