Ставок тренерів у спортивних школах області забагато, а от результатів юних спортсменів – обмаль, - пише Волиньпост.

Про це йшлося 25 квітня під засідання колегії облдержадміністрації. 

Зі слів керівника департаменту фінансів облдержадміністрації Ігоря Никитюка, у районах області є 29 спортивних шкіл, у яких займається близько 10 тисяч вихованців. З ними працює 491 працівник спортзакладів. Близько 70% тренерів підробляють у школах за сумісництвом. З усіх шкіл лише 19 мають власні приміщення. 

«Інші орендують приміщення у школах. Оренда ця чисто на словах, тому що фактично ніхто нічого не платить. За рахунок освітянської галузі йде виплата комунальних і інших послуг», - каже посадовець. 

Никитюк стверджує, що для багатьох тренерів робота у спортивній школі не є основним місцем роботи. 

«Я веду мову до того, що для більшості спортивних шкіл у сільській місцевості немає результатів. Спортивні школи – це не гуртки позашкільні. Вони створюються для результатів. Результатів немає, а ми їх тримаємо», – каже Никитюк. 

Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук зазначив, що з цими школами потрібно навести лад. 

«Грошей ніхто не забирає. Мова йде про те, як їх розумно використати. Не бійтеся гвалтику маленького. Я тут розбираюся по школі Вищої спортивної майстерності. Один цикл розмов з тренерами провів, поставив задачі. Поставив їх на моніторинг. По прізвищах, по Чемпіонатах світу, Європи», - зазначив Клімчук. 

«Я не закликаю до революції, перемін. Але треба думати. Півсотні ставок. Ні Польща, ні Словаччина дозволяє таких витрат бюджетних. Так витрачати гроші», - додав губернатор.