На Волині цьогоріч було зафіксовано 170 випадків підпалу сміття поза населеними пунктами та притягнуто до відповідальності 80 посадових осіб. Такі дані стали відомі під час обласної відеоселекторної наради у голови обласної державної адміністрації, - повідомляє «Під прицілом».
Відтак, начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області, Анатолій Гетьманчук, повідомив, що цього року інспекції вдалося не допустити надзвичайних ситуацій пов’язаних із пожежами. За його словами, вздовж доріг було встановлено 15 білбордів, що нагадують громадянам про заборону підпалів, а також активно проводиться інформаційна кампанія, що супроводжується роздачею пропагандистських листівок про обережність поводження із вогнем.
Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області навів статистику, згідно якої цього року було зафіксовано 170 випадків підпалу сміття поза населеними пунктами. Здебільшого такими підпалами займаються люди похилого віку. Через таке правопорушення було затримано та притягнуто до адміністративної відповідальності 39 осіб. Відповідно, сума штрафів, які сплатили правопорушники, становить 7 тисяч гривень.
Борис Клімчук особливу увагу звернув на те, що гідрологічний заказник «Чорногуска» через часті підпали сміття та стерні перетворився у пустелю. Відтак, за словами Гетьманчука, збитки становлять 220 тисяч гривень, а місцевого землевпорядника було притягнуто до відповідальності.
Як заявив, Анатолій Гетьманчук, найбільш «гарячими» територіями у Луцькому районі є Маяки та Гірка-Полонка, саме там було зафіксовано найбільше випадків підпалу побутового сміття.
Таким чином, через правопорушення та недотримання норм пожежної безпеки до відповідальності було притягнуто 80 посадових осіб.
Начальник державної екологічної інспекції у Волинській області додав, що будуть продовжуватись роз’яснювальні роботи та постійне висвітлення у ЗМІ інформації про порушення пожежної безпеки у районах області.
Гетьманчук заявив, що стосовно ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ було зроблено лише 10% від загального плану роботи, однак Борис Клімчук додав, що це тільки початок. «Ми потихеньку йдемо до цивілізованого поводження з відходами. Цих 10% ще 5 років назад не було», - зауважив Клімчук.
Тож, за словами Анатолія Гетьманчука, було проведено 47 рейдів стосовно дотримання пожежної безпеки та триватимуть вони і у святкові дні.
Коментарі
Люди
29.04.2013 14:56:51
С Волыни должны брать пример все и штрафовать тех-кто делает провокации на пожары.
Юрий
30.04.2013 16:02:07
А что бы вы не сомневались, это от вас подчищают "Их" землю и воздух...И наши чинуши здесь только инструмент. От того что весной спалишь обрезанные ветки и сухую траву и листву природе хуже не станет, австралийские и африканские степи тоько возрождаются после таких "чисток", не сделаешь ты-сама природа очистит - молнией или зноем. А штрафы конечно в казну- на зарплаты чинушам может хоть 0.5% отобьют...