В  Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянуто звернення депутатів Волинської обласної ради щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» р. № 2342. Про це повідомляє прес-служба Волинської облради.

Варто нагадати, що волинські депутати висловилися проти законопроекту який змушує визнати статеві збочення нормою.

У ньому йдеться наступне: "З приводу порушеного питання повідомляємо наступне. Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин визначено головним з підготовки та опрацювання вищеназваного проекту закону.

Даний законопроект було розроблено з метою врахування міжнародних стандартів та рекомендацій у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина, а також зауважень до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», висловлених експертами Європейського Союзу та Ради Європи щодо: визначення термінів, які вживаються у Законі; розширення переліку ознак, дискримінація за якими забороняється; сфери дії Закону; форм дискримінації; повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та внесено на розгляд Верховної Ради України 19.02.2013 р. Кабінетом Міністрів України.

20 березня 2013 року Комітет на своєму засіданні розглянув альтернативні проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» р.№ 2342., поданий Кабінетом Міністрів України, та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобіганню та протидії дискримінації в Україні» р.№2342-1, поданий народними депутатами України Мірошниченком І.М. та Мирним О.Б.

Найбільшу дискусію членів Комітету викликала пропозиція щодо доповнення статті 2 і Кодексу законів про працю України положенням, згідно до якого в Україні забезпечується рівність трудових прав усіх громадян незалежно, також і від «сексуальної орієнтації». Зверталась- увага, що така законодавча пропозиція не прийнятна для значної частини українського суспільства. До Комітету за досить короткий відрізок часу з моменту внесення законопроекту вже надійшло понад 1000 звернень, в тому числі і колективних, в яких міститься вимога не ухвалювати проект 2342.

Серед них і звернення найвищих церковних ієрархів України. І такі звернення продовжують надходити як в Комітет, так і на адресу керівництва парламенту. Разом з тим, Комітет виходить з того, що всі громадяни рівні у своїх трудових правах, і будь-яка дискримінація в цій сфері є неприйнятною. Також Комітет усвідомлює, що невід'ємною складовою у трудових відносинах у різних сферах праці є обов'язок працівників дотримуватись етики професійної поведінки, норм суспільної моралі.

За підсумками розгляду даного питання Комітет ухвалив висновок, яким рекомендує Верховній Раді України прийняти проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» р.№ 2342 в першому читанні за основу.
Хочемо наголосити, що рішення про прийняття чи відхилення даного законопроекту буде ухвалювати Парламент. Більш того, представник Комітету, який доповідатиме на пленарному засіданні під час розгляду законопроекту, поінформує народних депутатів України щодо позицій з цього питання, що надходять на адресу Комітету.

У разі прийняття проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» р.№ 2342 у першому читанні, Комітет створить робочу групу для його ґрунтовного опрацювання при підготовці до розгляду у другому читанні з метою максимального урахування всіх позицій, що існують в суспільстві", - пише у відповідь на звернення Волиньради Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій  Пацкан.