Лучанин здійснював фіктивну підприємницьку діяльність. Однак вину свою визнав. Щоправда, лише після оголошення йому підозри у незаконній діяльності. Про це повідомили у прес-службі Головного управління Міндоходів у Волинській області.
Близько мільйона в бюджет - результат практичного застосування гуманізації економічних злочинів у справі про фіктивне підприємництво на Волині
Лучанин, який провадив фіктивну підприємницьку діяльність, визнав свою провину. Цей момент задокументували в угоді між прокурором та громадянином, яка укладена з ініціативи прокуратури Волинської області під час процесуального контролю у кримінальному провадженні, яке розслідували у слідчому відділі ДПС у Волинській області.
Це одна з перших в Україні угод про визнання винуватості у справі про фіктивне підприємництво - повідомили у слідчому управлінні фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Волинській області.
Щоправда, винним лучанин визнав себе лише після оголошення йому підозри у здійсненні фіктивного підприємництва під час кримінального провадження. За результатами досудового розслідування обвинувальний акт стосовно цього громадянина слідчий спрямував до прокуратури Волинської області для затвердження і направлення до суду. З ініціативи прокуратури Волинської області, між прокурором та обвинуваченим уклали угоду про визнання правопорушником власної винуватості у фіктивному підприємництві.
Потому, власне, цей документ і став предметом розгляду у Луцькому міжрайонного суду. А на початку травня цього року набрав законної сили його вирок, відповідно до якого затверджено угоду про визнання винуватості, укладену між прокуратурою області та громадянином, визнано лучанина винним у вчиненні фіктивного підприємництва, тобто злочину, передбаченого частиною 1 статті 205 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді штрафу - 6,8 тисячі гривень.
У слідчому підрозділі ГУ Міндоходів у Волинській області запевняють, що угода між прокуратурою та громадянином-ініціатором фіктивного підприємництва, стала тактично вигідним кроком для сторони обвинувачення насамперед з тих міркувань, що рішенням суду в дохід держави стягнули близько 1 мільйон гривень, які вдалося заблокувати на банківських рахунках підприємства, що здійснювало фіктивну діяльність.
Таким чином, досягнули значного економічного результату для держави в рамках гуманізації економічних злочинів в умовах дії нового Кримінального процесуального законодавства України.
Коментарі
коментарів немає