Модернізація системи охорони здоров’я ставить за мету доступність і якість допомоги кожному громадянинові.Про це пише «ПроКовель»

"Ініційована реформа системи охорони здоров’я, містить заходи поетапного переходу саме до організації первинної медико – санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини", - на цьому наголошує головний лікар Ковельського Центру первинної медико-санітарної допомоги Василь Курило.

Василь Ярославович розповідає, що в районі продовжується модернізація галузі охорони здоров’я. В складі Голобської районної лікарні створено Голобську амбулаторію загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром на 15 ліжок, з штатною чисельністю 10,75 посад. З 01 березня 2013 року в Ковельському МТМО створено Центр первинної медико-санітарної допомоги до складу якого увійшли всі амбулаторії і ФАПи Ковельського району, а також Голобська амбулаторія загальної практики  сімейної медицини.

З 01 квітня 2013р. відділення швидкої та  невідкладної медичної допомоги Ковельської ЦРЛ, відділення швидкої медичної допомоги Голобської РЛ та цілодобовий пункт швидкої медичної допомоги с. Поворськ передані комунальному закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

На даний час сільське населення району обслуговують ряд медичних установ, зокрема Голобська районна лікарня на 80 ліжок та установи Центру первинної медико-санітарної допомоги: 72 ФАПи, Підрізька сільська лікарська амбулаторія, 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В районі функціонують денні стаціонари на 85 ліжок.

Кошторис за 1 квартал 2013 року закладами охорони здоров’я Ковельського району виконаний  на 23,9 відсотка. На лікувальні заклади району кошторисом видатків на рік передбачено 15328,4 тис. грн.,  касові видатки  за звітний період склали 3668,6 тис. грн. Залучено позабюджетних коштів на суму 180,5 тис. грн., повідомляють у відділі інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ковельської райдержадміністрації. 

Річне призначення на медикаменти профінансоване на 23,8 відсотка і становить 104,2 тис. грн. На пільгові медикаменти заплановано 25,4 тис. грн., використано 2,9 тис. грн. (11,4 відсотка),  відпущено безкоштовно медикаментів по 49  рецептах для пільгової категорії населення. На зубопротезування заплановано 20,0 тис. грн.