20 травня на церемонії урочистого відкриття приймального відділення Волинської обласної клінічної лікарні після капітального ремонту та реконструкції голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук надав право перерізати червону стрічку начальнику обласного управління охорони здоров’я Ігору Ващенюку та головному лікарю медзакладу Івану Сидору, - інформує "Під прицілом".

При цьому губернатор не забувся доповісти на загал про здобутки обласної влади, апелюючи до начальнка управління охорони здоров’я Ігора Ващенюка: «Так оте, що 4,5 мільйона доларів нам гарантовані зі Світового банку на волинську медицину, а Ігор розшифрує. Добре? По тому, як ми пройдемо, він зробить для вас таку маленьку прес-конференцію. Але будем боротися за більший куш. Який там максимальний  куш, Ігор? 40? Ой Боже! Дурень думкою радіє…».  

Пізніше Ігор Ващенюк пояснив, що Волинь – одна з областей, які виграли перший етап конкурсу на покращення системи охорони здоров’я, організованого Світовим Банком в Україні. Сума, яку надасть регіону міжнародна фінансустанова становить 4,5 мільйонів доларів США, які треба освоїти за 2 роки. «Серед захворювань, на які будемо в першу чергу звертати увагу, це є захворювання і ведуть до основних причин смерті, тобто, серцево-судинна патологія, гінекологія, цукровий діабет, захворювання дихальної системи, і тому 90% смерності ми маємо саме по цих захворюваннях. Конкретніше, які будуть постанови получені на слідуючий день – це залежно які будуть постанови включені і від цього буде залежати чи отимаємо ми фінансування, чи ні. Але на сьогодні 4,5 мільйона на два роки. Це серйозні кошти, які дозволять зробити багато-багато», - підсумував Ващенюк.

Відтак, владці й медики оглянули відремонтовані відділення. Зараз там функціонують 2 санпропуски окремо для чоловіків та жінок. До складу відділення входять маніпуляцій із повним набором медикаментів для невідкладної допомоги, центр невідкладної допомоги для хворих із гострим коронарним синдромом, оснащений ЕГК апаратом, дефібрилятором, апаратом для визначення тропонінів крові – маркерів гострого інфаркту міокарда, а також мала операційна для здійснення невідкладних оперативних втручань.

Поруч із приймальним відділенням розташований потужний діагностико-лікувальний центр, що функціонує в цілодобовому режимі. До складу центру входять клініко-діагностична лабораторія, оснащена повністю автоматотизованими аналізаторами: біохімічним, імунохімічним, гематологічним, гемокоагулометром, а також кабінет пункційної біопсії.

За словами Івана Сидора, реконструкцію повністю проведено за залучені гроші. На неї не затратили жодної копійки з державного та обласного бюджетів «Ми всі роботи зробили своїми силами. Якби то робила фірма, то тисяч - 700-800. Нам вийшло у 2 рази дешевше, ми ж самі собі накручувати не будемо. Хто хоче, хай приходить вчитися, організуємо школу», - зауважив головний лікар обласної лікарні.