У Міністерстві юстиції України розглянули звернення Волинської обласної ради до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо законопроекту № 2342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні». Про це повідомили у прес-службі облради.

У відповідь депутаському корпусу зазначають про таке:

"На сьогодні, одним із ключових питань у відносинах України з Європейським Союзом є запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до держав-членів Європейського співтовариства.

Разом з тим, умовою скасування Європейським Союзом візового режиму є виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (далі - План дій), який було передано нашій державі у листопаді 2010 року.

Одним із завдань, що має важливе значення у контексті виконання Україною 1-ї (законодавчої) фази Плану дій, є питання законодавчого врегулювання боротьби з дискримінацією.
З цією метою 6 вересня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», яким у розвиток положень, передбачених статтями 3 та 24 Конституції України, та з метою забезпечення рівних можливостей щодо реалізації прав та свобод людини і громадянина визначено організаційно-правові засади запобігання та протидії дискримінації в Україні.

Водночас, ухвалення зазначеного Закону у редакції від 6 вересня 2012 року не стало достатньою умовою для сторони Європейського Союзу щодо виконання Плану дій у частині запобігання та протидії дискримінації.

У зв'язку з цим, експертами Європейського Союзу та Ради Європи до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», було висловлено низку зауважень, зокрема, щодо: визначення термінів, які вживаються у Законі; сфери дії Закону; форм дискримінації; розширення повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; уточнення форм відповідальності, а також щодо не належного врегулювання питання боротьби з дискримінацією за ознакою «сексуальної орієнтації», як це передбачено директивою Європейського Союзу від 27 листопада 2000 року № 2000/78/ЕС щодо встановлення загальних рамок для рівного поводження у сфері трудових відносин та зайнятості.

Саме з метою врахуванням зазначених зауважень експертів Європейського Союзу та Ради Європи та міжнародного досвіду у сфері захисту прав людини і громадянина, Міністерством юстиції розроблено та Кабінетом Міністрів України подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» (далі - законопроект).

Разом з тим, відповідно до статті 75, пункту 3 частини першої статті 85 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України, до повноважень якої віднесено прийнятгя законів, шляхом голосування.

Крім того, Президент України відповідно до пункту ЗО частини першої статті 106 Конституції України, має право вето щодо прийнятих Верховною Радою України законів із наступним поверненням їх на повторний розгляд Верховної Ради України.

Водночас, прийняття законопроекту сприятиме завершенню Україною 1-ї (законодавчої) фази Плану дій та створить підґрунтя для майбутнього запровадження Європейським Союзом повноцінного безвізового режиму для громадян України", -- пише Перший заступник Міністра Інна Ємельянова.