В редакцію інтернет-видання звернулися лучани з проханням посприяти в тому, аби врешті вирішити проблему з відкритими каналізаційними люками. Зокрема, лучани цікавилися тим, хто саме несе відповідальність за цей безлад у місті, який, окрім усіх незручностей, несе безпосередню загрозу для мешканців міста, адже приміром в нічну пору відкриті люки практично не помітні, - інформує «Під прицілом».

Окрім цього, люди розповідали, що у місті є каналізаційні люки, які комунальники не закривають місяцями. В кращому випадку вони їх просто огороджують.

Для того, аби вияснити цю проблему, інтернет-видання «Під прицілом» звернулося до заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Миколи Осіюка.

Він в свою чергу запевнив, що вже найближчим часом будуть встановлені всі незакриті люки. Однак, якщо є відкритий люк, необхідно звертатися до його балансоутримувача, адже він зобов'язаний утримувати його в належному стані та несе за це відповідальність.

«Є люки, які знаходяться біля житлового будинку, то вони безпосередньо належать мешканцям будинків», - доповнив він.

На запитання, чому в місті так багато люків, які просто огороджують, а не закривають, Микола Осіюк відповів, що якщо люк тривалий час огороджений, це означає, що там потрібно здійснити ряд робіт.

«Якщо наприклад, лопнула обойма чи обвалилася стіна – то щоб це полагодити, потрібен час», - зауважив він.

Разом з тим, заступник директора департаменту ЖКГ Луцької міської ради наголосив, що відкриті люки не є свідченням поганої роботи комунальників, виною всьому є охочі нажитися на чужому майні. І таких людей в місті є чимало. І не дивно, адже, приміром один люк коштує приблизно 600 гривень, а люк з обоймою – майже тисячу.

Стосовно того, що незакриті люки створюють безпосередню загрозу для лучан, Микола Осіюк запевнив, що в цьому році не було жодного випадку, щоб людина впала у відкритий люк. Разом з тим, комунальники приймають усі міри для того, аби якнайшвидше вирішити проблему із відкритими люками.

«Зараз ми почали ставити люки самонівеляційні. Їх вага десь 120 кілограм, 70 відсотків якої становить бетон. Такий люк невигідно красти, і практично неможливо, адже його важко підняти навіть двом чоловікам», - розповів Микола Осіюк.

Разом з тим, лише в цьому році комунальники планують встановити 75 нових важкопідйомних люків. Не враховуючи тих місць, де проводиться чи буде проводитися капітальний ремонт доріг.