Нещодавно двох волинських держслужбовців було притягнуто до кримінальної відповідальності, однак у зв’язку з недостатньою кількістю доказів справу було призупинено для того, аби краще вивчити справу. Однак прокурор подав апеляцію, щоб справу розглядали і надалі, - інформує «Під прицілом».

Зокрема, волинянина притягнено до кримінальної відповідальності за те, що той обіймаючи посаду начальника управління Держкомзему в Любомльському районі умисно порушив земельний кодекс України, незаконно виділивши своїм знайомим земельні ділянки, які не відносяться до земель житлової та громадської забудови.

Також держслужбовець тим же особам підготував та видав позитивні висновки управління Держкомзему в Любомльському районі, щодо можливості відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд громадянам за межами населених пунктів Згоранської сільради за рахунок земель сільськогосподарського призначення.

Отож, органом досудового слідства встановлено, що внаслідок таких дій держслужбовця, громадянам передано у приватну власність земельні ділянки загальною площею 0,24 гектара для будівництва та обслуговування приватного житлового будинку за межами населених пунктів Згоранської сільської ради, за рахунок земель лісового фонду. Це призвело до тяжких наслідків інтересам держави на загальну суму 143 160 гривень.

Окрім цього, у правопорушника, як виявилося, був помічник, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Любомльської РДА та посаду головного архітектора Любомльського району.

Зокрема, держслужбовець діючи в інтересах тих же осіб, що і начальник Держкомзему в Любомльському районі та знаючи, що земельні ділянки не включені в межі населеного пункту села Згорани Любомльського району, при розробці проектів землеустрою землевпорядними організаціями, щодо відведення земельних ділянок двом волинянам, незаконно підготував та видав позитивні висновки відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Любомльської РДА. 

Так, суд направляючи кримінальну справу для проведення додаткового розслідування, у постанові зазначив, що під час досудового слідства не були досліджені обставини щодо повноти, мотивів прийняття та законності висновків Державної землевпорядної експертизи. Справу було повернуто на додаткове розслідування Волинському міжрайонному прокурору з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері.

Однак прокурор, який брав участь у суді першої інстанції, подав апеляцію до Апеляційного суду Волинської області, у якій просить постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

В свою чергу обвинувачені повністю оскаржують апеляцію прокурора.

Тож, суд вивчивши матеріали справи все ж вирішив залишити апеляцію прокурора без задоволення. Так як суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що вимоги належним чином виконані не були, а органом досудового розслідування недостатньо досліджені фактичні обставини злочину, що мають важливе значення для справи, суд був позбавлений можливості ухвалити по справі обвинувальний або виправдувальний вирок.