Депутати Луцької міської ради вкотре розглядали питання щодо конфліктної ситуації між підприємцями Завокзального ринку та Волинською обласною спілкою споживчих товариств, - повідомляє «Під прицілом».

Про це йшлося під час 41 сесії Луцької міської ради.

Тож, депутат Андрій Козюра повідомив, що йому надали звернення підприємці Завокзального ринку, під яким стояло 205 підписів. Він заявив, що облспоживспілка збирала з орендарів кошти на перенесення газової труби та реконструкцію ринку, однак зовсім не мала ні проектів, ні розрахунків. До того ж, були зафіксовані випадки виселення підприємців з торгівельних місць.

Андрій Козюра додає, що депутати вивчили договори оренди та рішення, які міськрада приймала ще у 2011 році і виявили, що облспоживспілка насправді порушила чимало покладених на них обов’язків. Цікаво і те, що організація виплачує у міський бюджет 3 гривні 60 копійок за квадратний метр орендованої площі, натомість із підприємців стягує 60 гривень орендної плати за той же квадратний метр.

Тож, депутат пропонує розірвати договір оренди землі у судовому порядку. «Облспоживспілка, м’яко кажучи, веде себе не по-господарськи з підприємцями. Вони повинні були розробити проектну документацію та укласти договір оренди на 22 роки, але нічого не зробили. Як на мене, висновок очевидний - треба розривати договір з облспоживспілкою», - зауважує Козюра.

Однак, виникає питання стосовно того, чи суд розірве договір оренди. На це Андрій Козюра відповідає, що до компетенції ради належить лише здійснення контролю. «Своїм рішенням ми констатуємо позицію ради, а після цього можна починати процедуру розірвання в судовому порядку», - наголошує він.

 Олександр Волинець, підприємець Завокзального ринку каже: «Все почалося з труби. З нас почали збирати гроші. Виникає питання, ми платимо по 60 гривень, навіщо нам ще платити за трубу?».

Перший заступник голови правління Волинської обласної спілки споживчих товариств Володимир Горгут навпаки, наголошує на тому, що саме їхня спілка навела лад на ринку: «Ми привели ринок у порядок згідно пожежних норм, привели ринок у нормальний стан. Ми взяли кредит, вклали гроші у недобудований міст. Але є відповідні приписи, згідно яких ми змушені забрати від труби на 2 метри торгові місця».

Підприємиця Зіновія Мелянюк зауважує: «Ми всі боїмося одного – рейдерського захвату. Те, що ми уклали довгостроковий договір – значно полегшує нам життя. Нас влаштовує облспоживспілка, в тому плані, що це стабільність. Заставте облспоживспілку написати той договір оренди на 22 роки, але застрахуйте нас».

Алла Сівак, представниця підприємців на ринку наголошує: «В нас виникла маса запитань. Мене просять укоротити павільйон, а  я прошу дати схему якусь - безповоротна фінансова допомога… Розрахунків надано не було, тому я відмовилася. В мене одразу вимкнули світло».

Натомість, депутат міськради Сергій Сівак заявляє, що міст, бруківка та все інше, що робилося на ринку, фінансувалося не облспоживспілкою, а коштом підприємців, а саме «безповоротною матеріальною допомогою», яку збирав Володимир Горгут з працівників ринку.

Тож, на завершення, Андрій Козюра додав: «Колеги, земля - комунальна, а в мене таке враження, що облспоживспілка - священна корова, яку не можна чіпати. Сьогодні облспоживспілці віри немає».

Виходячи із сесійної зали, так і не дочекавшись голосування депутатів, голова Волинської обласної спілки споживчих товариств Марта Кандиба, заявила: «Будемо в суді зустрічатися!».

Таким чином, депутати Луцької міської ради все-таки підтримали проект рішення та більшість голосів віддали «ЗА».