Як працювати з малолітніми злочинцями, що ліпше: карати чи перевиховувати проблемних дітей, — ці теми під час загальнообласної наради обговорювали фахівці управління державної пенітенціарної служби України в області разом з представниками кримінально-виконавчих інспекцій, міського центру зайнятості, служб у справах дітей, - пише ВОДТРК.
Станом на перше травня на обліках підрозділів кримінально-виконавчої інспекції Волині перебувало майже 2,5 тисячі засуджених. З них майже півтори тисячі — діти та молодь. Відтак, 64 % на профілактичному обліку інспекцій — з категорії неповнолітніх. Така невтішна статистика свідчить про складну криміногенну ситуацію серед підлітків і дітей. Вирішувати її, як стверджують фахівці, потрібно всім службам разом.
Значна частина засуджених неповнолітніх — соціально занедбана, тому чи не найбільше з ними працює Луцький міський центр соціальних служб для сім ї, дітей та молоді. Спеціалісти закладу безпосередньо спілкуються з неповнолітніми, то ж не зі слів знають про їх проблеми.
Нинішня політика щодо малолітніх злочинців орієнтується на те, аби підлітків і дітей не ізолювати від суспільства, а перевиховувати їх. Покарання молоді у вигляді позбавлення волі, кажуть експерти, – не вихід, адже в кожному злочині дитини є вина дорослого.
Дотичні до питання малолітньої злочинності служби зобов’язалися напрацювати механізм спільних дій щодо вирішення цієї проблеми.
Коментарі
коментарів немає